Plamki w gardle

napisał/a: iaiki 2009-10-06 02:24
Witam wszystkich!
NAzywam się Ilona i obecnie jestem w Tucji jako pilot wycieczek. Kilka dni temu wyskoczyły mi w gardle plamki wypukłe, białe w środku, naokoło czerwone. Na początku było ih kilka, ale w miarę jak przyjmuję leki, które tu dostałam, jest ich więcej, nawet na migdałach. Powodują straszny ból gardła przy przełykaniu. Oczywiście, gdy tylko torchę pomówię, ból się nasila. Wczesniej prócz tych pęcherzyków, grudek czy co to nie jest, czułam się jak przy grypie = ból wszystkich mięśni, oczu, słabość. To jednak przeszło, ale pozostal ból gardła no i te pęcherzyki. Wyskoczyły mi też jakieś paskudne rany na twarzy, szefowa powiedziała że to od słońca moze byc, nie wiem czy nie ma to związku jedno z drugim. Proszę, powiedzcie co to jest, czym to leczyc i ile czasu trwać powinno takie lczenie? Dodam jeszcze, że zaczęłam płukać gardło (tutejszym "tantum verde") piłam też z raz czy 2 kolę na przeczyszczenie i teraz oprócz bólu, piecze mnie przy piciu soku owocowego lub jedzenia owoców. .....
Będę badzo wdzięczna za pomoc i oczywiście gorąco pozdrawiam z Turcji.
Ilona
napisał/a: dimedicus 2009-10-06 05:56
Objawy wskazują na anginę(nie musi być gorączki)wskazane jest leczenie antybiotykiem z grupy penicylin.Leczenie trwa 10-14 dni.