Plamki na zębach

napisał/a: shiroyuki 2014-01-02 22:29
Witam
Niedawno na przednich zębach wyskoczyły mi plamy - nie białe, przypominające fluorozę ale delikatnie żółte, jakby przebarwienia lub przetarcia. Są też bardziej nieco chropowate. Z natury mam bardzo jasne szkliwo, które, zdaniem mojej dentystki, nie dałoby się rozjaśnić, więc te plamy dość mocno się odznaczają. Niedawno przerzuciłam się na szczoteczkę elektryczną jednak wątpię by to przez nią. Bardzo rzadko też piję czarną herbatę, colę czy kawę (dwóch ostatnich unikam jak ognia). Zakładam również aparat retencyjny na noc (od ok. 3. lat).
Czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc stwierdzić skąd te plamy się wzięły i jaka jest przyczyna ich powstania? Może te faktycznie od szczoteczki elektrycznej? A może powstały przez coś innego?
napisał/a: viki71 2014-01-04 11:17
Żółtawe i chropowate wskazywały by na odkładajacy sie kamień.
napisał/a: shiroyuki 2014-01-04 12:22
Wątpię by był to kamień. Plamki są siekaczach, z zewnętrznej strony i pojawiły się dopiero niedawno. Szczoteczka elektryczna raczej by nie zostawiała osadu (pojawił się on po odrzuceniu manualnej). Teraz naszła myśl - czy to mogą być zabarwione pozostałości po kleju, jeszcze po aparacie stałym?
napisał/a: viki71 2014-01-05 10:08
Dentysta nie zciagnoł kleju?Powiem Ci,że po zdjęciu aparatu mojemu synowi zdjęto najpierw klej,potem oczyszczono zęby z kamienia i osadów(ciężko dostać się do niektórych miejsc z czyszczeniem,jak nosi się aparat),potem wybielilismy mu zęby i ma bielutkie całe.
napisał/a: shiroyuki 2014-01-14 16:17
Pani ortodontka usunęła klej niezbyt dokładnie a dentystka poprawiła co mogła :).