Plamki i żyłki w gardle - co to może być? (zdjęcia)

napisał/a: cherri1 2012-11-23 21:58
Co to może być (albo na pierwszy rzut oka się wydaje)?
Z czego to się mogło wziąć i jak to mogę wyleczyć jeśli ktoś wie....
Nie odczuwam bólu, ani jakiegoś specjalnego dyskomfortu.... To po prostu widać i jest to raczej dziwne.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć.
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-24 17:18
Witaj. Wydaje mi się, że to może być grzybica jamy ustnej. Przyjmowałeś/aś w ostatnim czasie jakiś antybiotyk ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-11-24 17:20
Wiele osób ma takie gardła i nie jest to związane z chorobą. Jeżeli nie odczuwasz żadnych dolegliwości to nie przejmowałbym się zbytnio.
keshha
napisał/a: keshha 2012-11-26 15:57
Witam,. mam cos prawie identycznego na gardle i poszukuje na to odpiwedzi. BYlam rok temu u laryngoloa stwierdzi ze te grudki to podraznienei... nic mi nie przepisał. Grudki sa ciągle zylki czasami... np teraz od 2 tyg splywa mi po gardle wydzilina raz jest biaława lekko a raz zolta , prze 2 tyg moze bolała mnie glowa z 4 razy dzisiaj mnie pobolewa także troszke czuje sie oslabiona i zmeczona. Kataru nie mam lecz te grudki mnie niepooją i wydzielina! laryngolog dzis wykluczyl zatoki.. niewiem dlaczegp jak objawy mam prawie jak do zatok. zrobiono mi RGT glowy i jutro wyniki. obaiwam sie ze przez 2 tyg mam tą wydzielinę i od 3 dni czuje sie jak nie ja.! co to moze byc jak nie zatoki.? przyznam ze zawsze okresie jesienno zimowym musze przejsc zapalenie gardła bądz migdałkow. max 2 razy w roku . ! ech juz mam dosc. Jutro robie także wymaz gardła. POzdraiwma i dziekuje za odpowiedz
napisał/a: ajwan1 2012-11-26 16:01
Nie wiem przypadkiem czy to nie jest normalne.
moje gardło wygląda tak samo, tyle, że w tej chwili jest zaczerwienione i chyba mam gronkowca.
Poza tym raczej nei masz się czym martwic
keshha
napisał/a: keshha 2012-11-26 18:04
skad wiesz? ja jutro robie wymaz moze tez mam jakies bakterie. Pozatym te zartoy minimalne glowy mnie przerazaja ze to moze jakis rak w mozgu czy ropien czy niewiem ja tak wyolbrzymiam ze sobie rady nie daje. zobaczymy jak wyjdzie RTG i wymaz...
napisał/a: ajwan1 2012-11-27 14:23
gronkowiec wyszedł w wymazie z gardła ale z tego wymazu nie wiadomo czy to leczyc czy nie.
keshha
napisał/a: keshha 2012-11-27 20:18
to jak lekarz Ci nie powiedzial czy trzeba leczyc ?? ja robilam dzis wymaz jutro mam dzownic i pytac. robilam ogolne badania krwi.. wyszlo wszystko ok. OB w normie czyli co mozna wyklyczc zatoki? ech juz mammetlik RTG zatok nosowych wyszlo ok. czolowych mi nie zrobili ale glowa mnie nie boli nos mam normalny...tylko teraz to zmeczenie i mini zawroty.. i ogolnie chwile czuje sie ok potem dalej mnie to nachodzi..
napisał/a: ajwan1 2012-11-28 17:51
Nie, bo było to badanie prywatne i stwierdzili, że nei znaja sie na tyle żeby określic czy trzeba go zabic czy moze sobie zyc.