Plamka na zębie. Zmniejszenie bólu przy leczeniu kanałowym

napisał/a: przemo191 2012-05-30 16:14
Wczoraj wieczorem zaczął mnie boleć ząb (dolna prawa 6) przy mocniejszym nagryzieniu czegokolwiek. Dzisiaj jest podobnie, ale boli też okropnie przy piciu czegokolwiek. Ból promieniuje od małej plamki na powierzchni ściernej zęba. Dodam że wcześniej nie widziałem tej plamki, a ząb miał się dobrze i w ogóle go nie czułem (znaczy nie bolał). Podejrzewam, że ząb będzie musiał być leczony kanałowo. Ponieważ miałem już przez ostatni rok leczone 2 zęby ową metodą. Jutro wybieram się do dentystki, i tu jest moje pytanie, jak zmniejszyć ból przy pierwszym wierceniu zęba?, przed włożeniem fleczera z trucizną na nerw. Co wy byście na to poradzili???
Dentystkę mam w starszym wieku, ale zęby robi świetnie, tylko że starymi metodami.
napisał/a: piotrosiama 2012-05-30 16:25
Jak się boisz tego bólu, co mnie wcale nie dziwi bo ja mam tak samo, to możesz poprosić o znieczulenie - u mnie taki zastrzyk to koszt 30 zł.
napisał/a: przemo191 2012-05-30 16:38
Bardzo bym chciał, ale ta dentystka nie chcę dać znieczulenia bo cytuje "Jak wywiercę za dużo to później będziesz się zwijał z bólu, jak znieczulenie przestanie działać" - dwa razy to usłyszałem jak robiłem u niej zęby. Chyba że nie chcę jej się uważać przy wierceniu, i woli patrzeć "na żywo" co się dzieje ;/ A dentystką jest świetną... Mamie robiła kiedyś zęby i po 25latach wszystko jest z nimi ok. Wydatek 30-50zł na zastrzyk nie jest aż tak duży, jak za brak bólu ;)

ps.
O ile pamiętam ten ząb był chyba kiedyś pląbowany u innej dentystki.
napisał/a: piotrosiama 2012-05-30 16:51
Pewiem tylko tyle - zadziwia mnie ta postawa dentystki. Ja bym na "żywca" nie pozwoliła sobie na kanałówkę.
napisał/a: przemo191 2012-05-30 17:56
Znaczy ona najpierw dowierciła się do nerwa(boli najbardziej i tu mi chodzi o znieczulenie), później założyła fleczer (da się znieść), później go wywaliła(tu już delikatny ból), założyła następny (podobnie jak przy wkładaniu pierwszego) i dopiero wtedy czyściła kanał i go wypełniała (tu już przyjemnie nic nie czułem). Chodzi mi o samo pierwsze wiercenie przez założeniem fleczera, i o znieczulenie. Czy faktycznie nie można tego nerwa znieczulić???
napisał/a: piotrosiama 2012-05-30 22:00
Ja niedługo będę mieć 3-cie ostatnie już podejście do kanałówki. Chodzę prywatnie gdzie kanałówkę leczy się pod mikroskopem i nie do pomyślenia by było gdyby komuś odmówiono znieczulenia, wszystko jedno podczas jakiego zabiegu.
Jak interesuje Cię sprawa znieczuleń to wbij w google - znieczulenie miejscowe u dentysty.