Plamienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych Belara

napisał/a: Róża_17 2015-02-07 13:24
Przez 6 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne Novynette. W szóstym miesiącu zażywania tabletek nastąpiło plamienie (było to jakby końcówka miesiączki, plamienia były małe, ale jednak występowało). Udałam się do ginekologa stwierdzając, że prawdopodobnie tabletki mogły przestać działa, ponieważ organizm mógł już się do nich przyzwyczaić. U ginekologa było wszystko okey. Zmienił mi tabletki na Belara. Dostałam miesiączkę i tego samego dnia wzięłam 1 tabletkę Belara (według zaleceń ginekologa). Teraz jestem w 3 tygodniu brania tabletek dokładnie do zakończenia opakowania zostało mi 5 tabletek i ponownie mam plamienie jak wcześniej. Również jest lekki zapach "krwi". Identyczne objawy jak przy Novynette. Dodatkowo biorę od 5 lat eutyrox 50 g, ponieważ mam niedoczynność tarczycy. Czy to może oznaczać, że Belara nie służy mi i organizm nie przyjmuje tego rodzaju? Czy tabletki przestały działać? Udać się do ginekologa czy po prostu zrobić przerwę od tabletek? Proszę o pomoc.
napisał/a: Gracee 2015-02-08 21:39
Zmieniłaś tabletki i to może być przyczyną krwawienia. Jeśli taka sytuacja powtórzy się w 2-3 cyklu brania tabletek to wówczas dobrze by było udać się do ginekologa. Nie zakładałaby tego, że tabletki przestały działać bo nastąpiła ich zmiana i organizm musi się do nich przyzwyczaić.
napisał/a: Róża_17 2015-02-09 06:59
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź i poradę. W takim razie będę monitorować w kolejnym cyklu czy pojawia się również krwawienie. Pozdrawiam.
napisał/a: katarzyna22-11-2000@wp.pl 2019-03-09 22:08
Witam
Idzie mi 19 rok życia zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne.
Lekarz przepisał mi "Belara" jednak nie robił wcześniej żadnych badań krwi.
Według zaleceń lekarza wzięłam pierwszą tabletkę w dniu otrzymania miesiączki czyli 28.02, biorę je o godzinie 21:30 i już miesiączka powinna skończyć się 6-7 a jednak nadal mam plamienia ... Myślę, że to nie jest krew a jakaś brunatna maź. Czy to jest niepokojące? Czy to coś poważnego? Powinnam udać się do ginekologa czy przejdzie mi po pierwszym opakowaniu?