Plamienie owulacyjne

napisał/a: KarinaK1 2015-08-03 00:16
Pomiędzy 16-18 d.c. przy cyklach 26/28 dni występuje u mnie niewielkie plamienie - delikatne smużki krwi w obfitym śluzie. Czy wystąpienie tego plamienia może byc wyznacznikiem tego, że już jest po owulacji i że rozpoczną się dni nieplodne (że w cyklu nie nastąpiło przesunięcie, opzonienie owulacji a w zwiazku z tym dni nieplodnych)?
napisał/a: wikam2 2015-08-04 16:48
Plamienie takie oznacza plamienie owulacyjne. Na ile godzin po nim bedziesz niepłodna - nie wiem, podobnież jak niewioadomo czy kiedyś faza lutealna się nie wydłuży - skróci. Warto jednak mieć na uwadze że po plamieniu - max 2 dni ? jesteśmy niepłodne. Ale tylko pod warunkiem, ze np. olejne krwawienie nie trafi nam się śródcyklicznym ;)
napisał/a: KarinaK1 2015-08-04 17:17
Max 2 dni jestesmy nieplodne? W sensie - 2 dni po plamieniu przychodzi faza niepłodności?;)
Szukam sposobu, zeby miec pewnosc do wyznaczenia dni niepłodności bezwzględnej, temperatury nie mierzę, śluz obserwuję ale to nie daje mi 100% pewności, ale pojawia mi się to plamienie i zastanwiałam sie jak moge to "wykorzystać" do wyznaczania dni nieplodnych, jaka mi to daje informacje:)
I jeszcze co do tego krwawienia śródcyklicznego - pojawia się wtedy, gdy nie ma objawów owulacji, tak? To jak w takim razie można je rozróżnić od miesiączki, bo rozumiem, ze moze pojawic sie w tym samym terminie? Jeżeli była widoczna zmiana sluzu po plamieniu owulacyjnym, na bardziej kleisty, gdy w okresie potencjalnej owulacji piersi sa bardziej nabrzmiałe, to czy sa to wskazówki, ze owulacja nastąpiła i zbliżające sie krwawienie nie bedzie śródcyklicznego a normalną miesiaczka? Albo gdy zaczyna pojawiać sie pms?
napisał/a: KarinaK1 2015-08-04 22:01
I czy gdy miesiaczka faktycznie nie jest miesiaczka a plamieniem śródcyklicznym to czas od plamienia owulacyjnego do plamienia śródcyklicznego jest wciaz czasem plodnym? Czy dopiero czas plamienia śródcyklicznego jest plodny? I w zwiazku z tym nigdy nie mozna wyznaczyć 100% bezpiecznych dni cyklu? Pomimo obserwacji innych objawów np występowania przed plamieniem owulacyjnym sluzu rozciągliwego a po nim kleistego w znacznie mniejszej ilości?
Bede wdzieczna za odpowiedz, bo o tym plamieniu śródcyklicznym praktycznie nic nie wiem a chcialam nauczyc sie wyznaczać dni "bezpieczne"...
napisał/a: KarinaK1 2015-08-06 10:38
Albo jeszcze inaczej: czy te ok 11 dni od plamienia owulacyjnego do pierwszego dnia krwawienia, w czasie ktorych występuje sluz gesty, kleisty lub nie ma go wcale (plemniki tak czy inaczej w takim śluzie sie nie moga poruszać?), w czasie ktorych im blizej dnia spodziewanej miesiączki to zaczynaja sie pojawiać objawy typu nabrzmiałe piersi i nabrzmiałe wargi sromowe, mozna uznać za dni bezpieczne?? Niezależnie od tego cy krwawienie bedzie miesiączką czy śródcyklicznym?