plamienie 11-ty dzien, brak okresu.

napisał/a: Pippi2 2014-02-02 14:22
Witam! Nie biore juz tabletek kilka miesiecy. Po ich odstawieniu mialam normalne miesiaczki co ok. 28 dni. 01.01 dostalam okres po 22 dniach - bylam w szoku ale zaakceptowalam taki stan rzeczy. 22.01 myslalam, ze dostalam okres jednak tak sie nie stalo - caly czas delikatnie plamie. To jest brazowe plamienie doslownie kilka kropel na dzien, na poczatku z domieszka krwi teraz juz tylko sporadycznie krew sie pojawia jednak martwi mnie fakt, ze to trwa juz 11 dni, okresu nie mialam tylko to. W pazdzierniku bylam u ginekologa, mialam robione usg i wszystko bylo okey - okaz zdrowia. Seks bez zabezpieczenia w 19 dniu cyklu wiec ciaza jakby niemozliwa i moje pytanie: co to jest i co moge z tym zrobic bo juz zaczynam sie martwic.
napisał/a: Gracee 2014-02-02 15:05
Nie możesz w 100 % wykluczyć ciąży, gdyż współżycie bez zabezpieczenia niesie za sobą ryzyko jej wystąpienia. Dlaczego? A to dlatego, że ostatnio cykl ci się skrócił, a obecny mógł się wydłużyć i teoretycznie owulacja mogła wypaść w okolicy dni w których współżyliście bez zabezpieczenia.
Mogą to być jednorazowe zaburzenia hormonalne, jeśli sytuacja będzie się przedłużać i nie dostaniesz miesiączki to po 16-18 dniach od stosunku wykonaj test. Gdy wyjdzie negatywny to najlepszym wyjściem będzie konsultacja ginekologiczna.
napisał/a: Pippi2 2014-02-02 23:54
Od tamtej sytuacji minely juz 2 tyg wiec mysle w srode zrobic test bo chyba tego nie unikne. Jakby na to nie patrzec, to nigdy nie zdazalo sie, zebym okresu nie dostala a tu jakies 4 dni jak go nie ma. W 21 dniu myslalam, ze na drugi dzien dostane bo mnie brzuch pobolewal i zaczely mnie piersi bolec i tak do dzis bola (nawet jak sie schylam, co powoduje dyskomfort w pracy fizycznej). Ogolnie sa takie opuchniete aczkolwiek bez zmian na sutkach czy jakichkolwiek zyl, ktore ponoc we wczesniej ciazy wystepowac moga. Generalnie zadnych objawow ciazowych wiec jakos ta ciaza wydaje mi sie niemozliwa. I to niekonczace sie plamienie ... Oczywiscie, jezeli bedzie tak dalej sytuacja wygladac to udam sie do lekarza.
napisał/a: wikam2 2014-02-09 11:48
Jak u Ciebie?
napisał/a: Pippi2 2014-02-10 23:03
Hej!
W 34 dniu cyklu dostalam okres, ktory trwal jakies 1.5 dnia - nawet niecale.