plamienia a tabletki antykoncepcyjne

napisał/a: paniKa 2015-12-14 18:53
Witam od ponad dwoch lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. W tym czasie nie zdarzaly mi sie zadne plamienia czy krwawienia w srodku cyklu. W tym miesiacu po raz pierwszy w trakcie brania tabletek ( przy 5 tabletce) wystapily plamienia, najpierw brazowe a teraz jasnoczerwone, trwaja juz 2 dni. Czym to jest spowodowane, czy tabletki przestaly na mnie "dzialac"?
napisał/a: wikam2 2015-12-14 19:36
Możliwe, że należy je wymienić, czasem tak jest. Ale ochronę anty zachowują.
napisał/a: paniKa 2015-12-14 19:53
Czyli nawet jesli takie krwawienia w srodku cyklu wystepuja tabletki chronia tak, jak wczesniej? Czy zwiekszona aktywnosc fizyczna i zmiana diety mogly wplynac na te krwawienia?
napisał/a: wikam2 2015-12-14 20:08
Tak działają.
Wszystko co wpływa na organizm może wg. mnie wpłynąć na układ hormonalny a tym samym na tabletkowanie.
Ja nie raz czytałam dlaczego plami się przy anty po jakimś czasie ich brania, ale odp. jednoznacznej nie znalazłam.
napisał/a: paniKa 2015-12-14 20:20
Myslisz, ze powinnam zglosic sie do ginekologa po zmiane tanletek czy na razie poczekac i zobaczyc czy taka sytuacja sie powtorzy w nastepnym cyklu? Nigdy mi sie to wczesniej nie zdarzylo
napisał/a: wikam2 2015-12-14 20:47
Ja bym poczekała do następnego cyklu :)
napisał/a: paniKa 2015-12-14 21:07
Mam nadzieje, ze to krwawienie po kilku dniach minie i sie nie pojawi. Szczerze mowiac wolalabym nie zmieniac tabletek, bo nie mam wiekszych skutkow ubocznych po nich
napisał/a: paniKa 2015-12-15 17:54
Dzisiaj plamienia zmienily sie w normalne krwawienie jak podczas krwawienia z odstawienia w dodatku boli mnie podbrzusze tak jak podczasz siedmiodniowej pdzerwy. Zastanawiam sie czy jesli bede miala prawidlowo przerwe siedmiodniowa to czy wystapi krwawienie tak jak zawsze? Pomimo tego, ze teraz wystapilo?