Piwa bezglutenowe

napisał/a: Nya desu 2013-05-10 14:41
Witajcie!

Mam do Was pytanie, czy orientujecie się w piwach bezglutenowych? Może jakies polecacie? Potrzebuję kilka hitów, wyjatkowych, cena obojętna.

Dlaczego pytam?
Zbliżamy się do obrony prac magisterskich, a nasz promotor ma celiakie i kiedyś opowiadał, że uwielbia piwo i może pić tylko bezglutenowe, które ciężko mu kupić... Pomyślelismy więc, że kupimy fajną drewnianą skrzynię, ja przyozdobię ją techniką decoupage (np. stara mapa świata, albo inny wzór klasyczny) a do środka włożymy kilka butelek dobrego piwka bezglutenowego :) Zapakuje się to elegancko, przyozdobi jakąś wstążką. Pomysł cieszy się dużą aprobatą. Nie chcemy kupować książek, bo nasz profesor kupuje wszystkie wydania na bieżąco. Mocne alkohole też odpadają, bo trudno trafić w gust - nie każdy je lubi. Pióro jest wg nas zbyt oklepane i asekuracyjne. A wiemy, że dobrego piwka z chęcią się napije :)

Proszę, nie piszcie, że prezent to łapówka, że jest to niemoralne. Uwielbiamy naszego profesora, a i tak chętnie byśmy mu coś kupili nawet z innej okazji ;)

Tylko ja nie mam zielonego pojęcia o piwach bezglutenowych...
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-05-10 15:56
Daura browar Hiszpański cena 4.99 na promocji w Kauflandzie lub 6.99 bez promocji a w Lidlu w tygodniu Hiszpańskim było po 8.60
5,4 % są różne odmiany . Jeśli chodzi o carrefour to najlepiej kupować je w 4 pack'u wtedy wychodzi 3.99 za sztukę.
Smak ... nie najgorszy trochę inny niż normalny ale jak się nie ma co się lubi ... to się lubi co się ma :D a raczej co się może heheh :D Piłem też jakieś la trappa czy coś takiego jakieś francuskie też bez glutenu ale smak lipny.
napisał/a: Nya desu 2013-05-10 20:04
Myslisz, ze w sklepie ze zdrową żywnością znajdę coś bardziej... hmm.. wyrafinowanego w kwestii browarów? :D
Dziękuję również za odpowiedź, troszkę zaczynam się wtajemniczać w temat :D
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-10 20:15
Alkohol jest koncesjonowany i sklepy ze zdrową żywnością nie prowadzą alkoholu.
napisał/a: Nya desu 2013-05-10 21:35
Chyba, że mają koncesję ;) No nic, dziękuję w takim razie za odpowiedzi.