Piszczenie w uszach

napisał/a: Daron 2007-03-25 19:53
Witam. Mam pewien problem, który polega na dziwnym piszczeniu w uszach, niekoniecznie podczas zasypania, czy też w nocy, jak miewają inni. Otóż wszystko zaczęło się około 3tyg temu, kiedy na lekcji biologii poczułem tak straszny pisk w uchu, ktory omal nie doprowadził mnie do omdlenia. Olałem to, bo myślałem, że to nic strasznego. Ale pare dni później powtórzyło się to samo, tylko że w w drugim uchu. Od tej pory miewam to regularnie, około 2 razy dziennie. Chciałem jeszcze dopowiedzieć, że często odczuwam podobne, choć mniej uciążliwe piski, gdy zbliżam się do urządzeń typu telewizor czy komputer, choć wcześniej to się wogóle nie zdarzało. Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć chociaż, dlaczego tak się dzieje?
napisał/a: Alexa2007 2007-04-04 23:10
Zarowno ja jak i moj brat mamy takie same objawy jak Ty. Ja mieszkam w Kanadzie, moj brat w Polsce. Kazde z nas konsultowalo wiec roznych lekarzy i odpowiedz byla zawsze ta sama. Zaburzenia w pracy ucha wewnetrznego. Nie wiadomo jednak ani skad sie to bierze ani jak to leczyc. Musze Cie jednak pocieszyc, ze w moim wypadku objawy te ustapily po wielu miesiacach a moze i latach, u mojego brata natomiast objawy sie nasilaja.
Dlaczego mamy wrazenie, ze objawy nasilaja sie z chwila wejscia do lozka? Poniewaz w nocy jest cisza a i my sami nic nie robimy. W dzien gwar dookola, ciagle jestesmy czyms zajeci a wiec i nam sie wydaje, ze objawy sie zmniejszaja. Radze Ci jednak porozmawiac z lekarzem laryngologiem, lepiej sie upewnic. Ja czasami mam jeszcze te objawy, zwlaszcza jak jestem bardzo zmeczona i zawsze jak wejde do lozka. Jednak ustepuja one po kilku dniach lub godzinach.