pilna sprawa Czerwone, swędzące i opuchnięte powieki i oczy

napisał/a: Dominutki 2015-07-22 19:32
Witam serdecznie

Mój narzeczony ma taką przypadłość, że na jego powiekach od 8 miesięcy pojawiły się w kącikach czerwone plamki, które rozeszły się na całe powieki. W tej chwili wygląda to tak jak na zamieszczonym zdjęciu, powieki bardzo drapią i są opuchnięte, po sterydzie przechodzi pozniej znow wraca. Wyniki morfologi prawidłowe, OB I CRP również, w dzieciństwie był uczulony na PRONTO, robił badania alergologiczne i wyszło mu znikome uczulenie na roztocza i zwiazki chemiczne. Wszystko zaczeło się gdy zamieszkalismy w mieszkaniu gdzie była klimatyzacja ( ale nigdy jej nie włączyliśmy, ani na probę ) teraz przenieślismy się do małego pokoju i zmiany się zaostrzyły. Mamy w pokoju wszystkie swoje rzeczy, pokój jest mały.


Powieki najgorsze są rankie, a w nocy czuje największy dyskomfort. Słyszałam o tym, zeby przebadać się na candidię, ale czy ja mam to zrobić również, czy moze byc tak, ze on nie ma tego schorzenia, ja go mam i w nocy go tym " atakuję" ponieważ obok niego śpię?


Proszę o poradę, byliśmy już u dermatologa, okulisty, alergologa, badania na boleriozę wyszły w porządku, teraz czekamy na wynik IgE oraz na pasożyta nużeńca.
napisał/a: Peter 2015-07-31 14:49
Spotkałem się taką przypadłością. Powodem było uczulenie na kleje, jakie teraz są używane w materacach. Nasilenie objawów w nocy może sugerować taki problem.