Pigułki

napisał/a: dwa_serca 2007-10-13 01:45
Chciałabym się zapytać o taką rzecz: jak to jest z tymi pigułkami czy w ciągu ich brania ma się okres czy nie...niestety słyszałam tyle odpowiedzi na ten temat że już sama nie wiem która z nich jest poprawna..

pozdrawiam
napisał/a: Kasienka84 2007-10-13 09:12
Ma się okres jednak jest on sztucznie sterowany a mianowicie pigulki bierze się np 28 dni dzien po dniu, nie wolno zapomnieć i trzeba godzin pilnować bo nie działają jak powinny wtedy a po tych 28 dniach robi się np 7 dniową przerwę i sie ich nie bierze i w tej przerwie powinna wystąpić miesiąćzka. 7 dni mija okres się konczy i znów się bierze tabletki, Okresu nie będzie jeśli nie zrobi się tej przerwy i niektóre kobiety czasem tak robią jeśli mają ważne spotkania czy cos i nie chca mieć okresu ale jest to nie zalecane i ne można tak robić (raz na jakis czas i w naprawde wyjatowychs ytuacjach nie zaszkodzi ale nie mozna)Tak więc cały cykl jest sterowany "sztucznie" pigulki mają hormowny,j eśli je podajesz to nei ma okresu a robiąc przerwę nie dostarczane są dawki hormonów i występuje krwawienie wtedy.

Należy tylko pamiętać że pigulki muszą być dobrze dobrane, indywidualnei po przeprowadzeniu pewnych badań i wywiadzie z lekarzem, nie można ich brać tak po prostu, i jeśli ma się zbyt wiele skutków ubocznych ich brania to nalezy iść do lekarza i odstawić bądz też zmienić na inne, nie można samemu odstawiać. To sa hormony i każdy organizm teguaje roznie i nie są to takie tma witaminki po prostu. Jeśli nie chcesz aby były one emtoda antykoncepcyjną a cykle masz w maire regularne to nie ma potrzeby ich przyjmowania. Zawsze lepiej jak organizm sam pracuje i naturalnie produkuje hormony tymbardziej jesli produkuje je w odpowieniej ilości.
napisał/a: dwa_serca 2007-10-13 10:15
Dziękuję bardzo za udzielenie szybkiej odpowiedzi

Serdecznie pozdrawiam
napisał/a: Kasienka84 2007-10-13 12:17
nie ma za co, jeśli mam już jakąs wiedzę ktorej jeszcze ktoś nie ma to staram się przekzać i pomóc, dobrze że pytasz najpeirw a nie jak niektorzy stosuja a potem interesuja sie czescia teoretyczną dopiero. Pamiętaj tylko że przyjmowanie pigulek to nie przyjmowanie witamin i bardzo wazne jest ich dobranie umiejętne przez ginekologa i możliwe zawsze są skutki ubocznę ale nei ma co sie dziwic ,skoro cos po częsci ingeruje w organizm to on to pokazuje, wiem ze cześć kobiet ma dobre zdanie o pigulkach i by ze mna się klóciły ale ile kobiet tylko opinii i jedna i ta sama tabletka na kazdego inaczej moze działać, i nie każdemu wskazana jest. pozdrawiam