Pigułki antykoncepcyjne a śluz

napisał/a: konik8 2011-09-24 15:24
Zażywam regularnie (prawie co do minuty) pigułki antykoncepcyjne. Wczoraj i dziś zauważyłam spore ilości białego, średnio rozciągliwego śluzu wydobywającego się z pochwy. Nie ma on żadnego zapachu, nie ma grudek, jest mętny. Nie odczuwam żadnych dolegliwości jak pieczenie czy swędzenie. Chciałabym zapytać, czy wydobywanie się tego śluzu ma związek z zażywanymi przeze mnie pigułkami czy też może świadczyć o jakiejś dolegliwości? A może pigułki nie działają tak jak powinny? Dodam, że nie pominęłam/nie zapomniałam żadnej, nie miałam biegunek/wymiotów itd.
napisał/a: wikam2 2011-09-24 16:45
Ale, co? Nigdy śluzu w pochwie nie zaobserwowłaś?
napisał/a: konik8 2011-09-24 20:08
Zauważyłam, ale nie wiem co może oznaczać akurat taki typ w trakcie zażywania pigułek. Przy poprzednim opakowaniu tez wystąpił, ale przy końcu blistra (gdzieś około 2-3 dni przed ostatnią pigułką). Teraz to jest 8 i 9 dzień. Zastanawiam się po prostu co on może oznaczać.
napisał/a: wikam2 2011-09-24 22:25
Wiesz na pewno, że w naturalnym cyklu z pochwy wydobywa się śluz, który zmienia konsystencję i wygląd w zależności od fazy cyklu.
Zażywasz tabletki więc faz nie masz. A co za tym idzie na podstawie śluzu jak i na podstawie tego, ze się pojawia nic nie wyedukujemy. Podczas stosowania tabletek tego śluzu raz jest sobie więcej razm mniej, raz przypomina płodny raz niepłodny i nie ma tu żadenj systematyki.
No chyba, ze podejrzewasz jakąś infekcję?
napisał/a: konik8 2011-09-25 18:18
Wydaje mi się, że to raczej nie infekcja, nie mam żadnych dolegliwości, a śluz nie ma zapachu. Wygląda normalnie, nie ma żadnych grudek itd. W internetowej ulotce leku na stronie producenta podano w działaniach niepożądanych ,,zmiany śluzu pochwowego". Czy w takim razie można by ten fakt podciągnąć pod te zmiany?
napisał/a: wikam2 2011-09-26 11:36
Tak. I w sumie nie nazwałabym tego działania niepożądanymi tylko raczej...rzeczywistymi? :)