Piewszy raz w życiu okulary, kilka pytań

napisał/a: Jason9006278 2017-03-11 23:08
Mam do was kilka pytan, moze to przewrazliwienie, ale chcialem sie zapytac. Nigdy nie nosilem okularow, nie mam duzej wady, jednak ostatnio bylem u okulistki, ktora stwierdzila delikatny bo tam nie wielkie zmiany astygmatyzmu i zalecila mi okulary, ale tylko do komputera ( bardzo duzo mam z nim kontaktu, meczyl mi sie wzrok, czy tel, tablet) i mam teraz okulary tylko aby do tego, codziennie nosic nic nie musze. Ale o co mi chodz. Dzisiaj pierwszy raz mam okulary.. Mam cos takiego, ze na poczatku jakby troche bola mnie oczy, dziwne takie uczucie, czy to moze byc jeszzcze kwestia przyzywczajenia ? Dobrze wszystko widze w okularach, literki nic mi sie nie rozmazuje, ale po zdjeciu okularow, zwlaszcza przez pierwsze kilka minut mam wrazenia jeszcze gorszego widzenia, chodzi mi o ostrosc, literki, bez okularow sa dosc rozmazane i to ustepuje po ilus tam minutach, czy to moze byc spowodowane tym, ze oczy musza sie przyzwyczaic do nowych okularow ? Nie chce sobie zniszczyc jeszcze bardziej wzroku.. a jestem osoba wiem, ze tez przewrazliwiona, wiec moze mnie troche ktos z was uspokoi ?:) A drugie moje pytanie juz czysto wizualne, chcialem sobie sprawic tez okulary "zerowki" bo po prostu dobrze mi w okularach, czy dobrym pomyslem jest noszenie ich, ale z tym antyrefleksem ? I czy takie szkla beda tansze, wydaje mi sie ze powinny, od tych korekcyjnych ? Pytam wylacznie o "zerowki". Dziekuje od razu za udzielenie rad i pozdrawiam:)
napisał/a: szczwanakuna 2017-06-22 13:18
Trochę stary wątek, ale odpiszę. Tak, to jest kwestia przyzwyczajenia, zwykle osobie mającej po raz pierwszy okulary zaleca się stopniowe przyzwyczajanie oczu do patrzenia przez szkła, każąc zakładać na początku na ok. 15-20 minut, a potem stopniowo wydłużać ten czas. A że codziennie będzie się je nakładało, to oczy szybko przywykną do tego, że nie będą musiały się tak wysilać, by dobrze widzieć. Dlatego zalecam ten sposób, a oczy wtedy przestaną tak boleć po zdjęciu okularów.

Co do drugiej części to w sumie mnie dziwi, że do korekcyjnych nie miałeś zaproponowanych szkieł z antyrefleksem, bo one są właśnie przystosowane do pracy przy komputerze. I tak, z antyrefleksem są droższe od zwykłych, także moim zdaniem jest to zbędny wydatek, bo wydasz 2 razy więcej na okulary, które musisz nosić i na takie, które nic ci nie dadzą. Lepiej już kupić zerówki bez antyrefleksu i nie używać ich do komputera.
napisał/a: yubi 2017-07-28 00:59
Jestem super zdziwiona, że nie dostałeś antyrefleksów. Pierwsze pytanie okulisty przy przepisywaniu nowych szkieł to to, czy pracuję przy komputerze. Masz minusy czy plusy? Bo minusy lubią się pogłębiać, szczególnie jak masz jeszcze astygmatyzm. Przy odpowiedniej higienie pracy oczy nie powinny ci się psuć. Chociaż nie zaszkodzi brać luteinę. Ja na przykład zdecydowałam się na lutezan, ma cynk i tłuszcze omega 3, ale to dlatego, że ostatnio zaczęłam dużo pracować i zaczął mi się tak dziwnie rozmazywać tekst po całym dniu pracy i okulista mi tak polecił, bo to nie była kwestia pogłębiającej się wady.