Pies a owsiki ?

napisał/a: niebiesska1 2014-06-18 22:43
Witam jestem aktualnie zagranicą i ostatnio odkryłam że mam owsiki no ale teraz z tym nic nie zrobię bo zbankrutowała bym. Wiec od razu jak przyjadę do polski to się tym zajmę ale moje pytanie dotyczy tego bo miałam w planach kupić szczeniaka po drodze do polski i nie wiem czy mogę bo boje się że może się ode mnie zarazić ? Czy to możliwe czy owsiki ludzki nie przechodzą na psy( zwłaszcza małe)?
napisał/a: zuza7625 2014-06-19 06:58
Kupując szczeniaka musisz go od razu odrobaczyć wiec nie ma podstaw do obaw o zarażenie ale co do Ciebie to nie wiem jak to znosisz, może poratuj się choćby lewatywą z czosnku, babcine przepisy czasem ulżą:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-06-19 09:23
Nie bardzo wiem o jakim bankructwie mówisz. W Polsce leki na owsicę kosztują ok. 4 zł, czyli koszt za granicą pewnie też sa ok. 1 Euro, a jak nie masz dostępu do lekarza to za kilka euro można kupić suplementy diety skuteczne na równi z lekami.

Nieleczenie infekcji pasożytniczej to igranie we własnym zdrowiem.
napisał/a: niebiesska1 2014-06-19 13:04
żadnych objawów nie mam, po prostu zauwazyłam ze je mam za 3 tyg wracam a leki w dani dawka dla dorosłego kosztuje 90 kr wiec *2 bo moj narzeczony tez 180x3 540kr po dwóch tyg tak samo wiec 1080kr wiec jakies 500zł
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-06-19 13:21
Nie wiem jak Ty liczysz, bo jak lek kosztuje 90 koron do podwójna dawka, wychodzi ok. 100 zł.
Rozumiem że jesteś na wycieczce tak?
napisał/a: niebiesska1 2014-06-19 17:30
Tak jesteśmy 4 tygodnie w Danii te tabletki kosztują 90kr za jedno opakowanie które jest dla jednej osoby na jeden dzień. A jest nas dwoje a trzeba zażywać 3 dni i po 14 dniach znowu 3 dni. Ale to nie dotyczyło owsikow tylko szczeniaka czy się nie zaraz on będzie brany z hodowli i juz będzie odrobaczony jak po niego przyjadę wiec mam go od robaczyc jeszcze raz czy się nie zarazi?
napisał/a: niebiesska1 2014-06-19 17:41
A takie pytanko czy jak pójdę w Polsce do lekarza i powiem co jest to on od razu da receptę czy zapisze skierowanie na badanie kału i będę musiała czekać?
napisał/a: zuza7625 2014-06-19 17:50
To zależy od lekarza ale pewnie badanie kału też zleci.
Co do szczeniaka to i tak musisz zabrać go do weterynarza , zbadać, zaszczepić nawet jeśli jest z hodowli więc i tak przed szczepieniem trzeba odrobaczyć, Ty się martw o siebie i narzeczonego, szczeniak kilka dni zniesie nawet jak się zarazi, wszyscy jednocześnie powinniście być odrobaczeni.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-06-19 19:37
niebiesska napisal(a):Tak jesteśmy 4 tygodnie w Danii te tabletki kosztują 90kr za jedno opakowanie które jest dla jednej osoby na jeden dzień. A jest nas dwoje a trzeba zażywać 3 dni i po 14 dniach znowu 3 dni. Ale to nie dotyczyło owsikow tylko szczeniaka czy się nie zaraz on będzie brany z hodowli i juz będzie odrobaczony jak po niego przyjadę wiec mam go od robaczyc jeszcze raz czy się nie zarazi?


Na owsicę stosuje się dawkę pojedyńczą a nie przez 3 dni.
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-19 20:29
djfafa napisal(a):Na owsicę stosuje się dawkę pojedyńczą a nie przez 3 dni.

W Polsce- zapomniano dodać.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-06-19 21:06
No jesteśmy na polskim forum, nie wiem czy owsiki w Polsce, Arabii Saudyjskiej czy Republice Południowej Afryki leczy się inaczej. Jeżeli ulotka leku uzależnia leczenie pasożyta od położenia geograficznego to oczywiście możesz to dodać, bo ja takiej wiedzy nie posiadam.
Farmakopea Polska mówi o dawce pojedynczej i powtórzeniu leku po 14-28 dniach (w zależności od leku).
napisał/a: niebiesska1 2014-06-19 21:17
A na ulotce w dani jedna tabletke na 10kg a w opakowaniu jest 8 tabletek. I 3 dni się stosuje.