Pierwszy stosunek a okres

napisał/a: razer7 2012-12-17 20:46
Witam. W ostatnim czasie dowiedziałem się od partnerki że jest gotowa na pierwszy raz, lecz na dniach zbliża się jej okres. I tutaj rodzi się kilka pytań.
1. Czy dzień cyklu ma wpływ na intensywność bólu związanego z pierwszym razem? tzn. czy pod koniec cyklu kiedy błona jest znacznie lepiej ukrwiona będzie się to wiązać z większym bólem ? I czy w związku z tym jeśli to ma jakiś wpływ, istnieje pewien okres w którym najlepiej zacząć współżyć? Powinienem zaczekać na moment gdy będzie już po miesiączce ?
2. Słyszałem o możliwości opóźnienia się okresu po pierwszym stosunku, czy jest to prawdą, ile trwa i od czego to jest zależne. Chciałbym wiedzieć gdyż nie chce by wypadł on na ważnym wydarzeniu w styczniu.

Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź chociaż na pierwsze pytanie w szybkim tempie.
Pozdrawiam razer7.
napisał/a: Gracee 2012-12-18 08:07
razer7 napisal(a):
1. Czy dzień cyklu ma wpływ na intensywność bólu związanego z pierwszym razem? tzn. czy pod koniec cyklu kiedy błona jest znacznie lepiej ukrwiona będzie się to wiązać z większym bólem ? I czy w związku z tym jeśli to ma jakiś wpływ, istnieje pewien okres w którym najlepiej zacząć współżyć? Powinienem zaczekać na moment gdy będzie już po miesiączce ?

Dzień cyklu nie wpływu na intensywność bólu. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji osoby, np. od grubości błony.
Tak naprawdę to nie ważne kiedy ten moment nastąpi lecz ważne jest byście byli oboje na niego gotowi i oboje tego w 100% chcieli.
razer7 napisal(a):
2. Słyszałem o możliwości opóźnienia się okresu po pierwszym stosunku, czy jest to prawdą, ile trwa i od czego to jest zależne. Chciałbym wiedzieć gdyż nie chce by wypadł on na ważnym wydarzeniu w styczniu.

Miesiączka może, ale nie musi spóźnić się po pierwszym stosunku. Czasem opóźnienie jest czystym zbiegiem okoliczności i mówi się, że to po współżyciu. Na przesuniecie okresu może mieć wpływ wiele czynników, np. stres, zmiana trybu życia, infekcja, przeziębienie itd.
napisał/a: razer7 2012-12-18 10:00
Dziękuje za odpowiedz w tam szybkim czasie.
A No właśnie z ta gotowoscia jest problem...Niby powtarza ze jest gotowa i nie chce z tym czekać, ale na tyle dobrze ja znam ze wydaje mi sie ze, chce to poprostu zrobić dla mnie, a sama nie jest w pełni gotowa.
Nie wiem co o tym myśleć.

Dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam razer7.
napisał/a: Gracee 2012-12-18 23:18
Jeśli tobie jeszcze nie jest spieszno do takiej bliskości i czujesz, że dziewczynie też nie to porozmawiaj z nią na ten temat. Powiedz, że jeśli nie jest gotowa na ten krok to nie ma się z czym spieszyć, że nie musi udowadniać miłości w taki sposób jeśli nie jest tego kroku w 100% pewna to ty możesz poczekać(o ile to co napisałam też tak postrzegasz).