Pierwszy raz u ginekologa

napisał/a: Alicja929292 2014-03-06 17:35
Witam. Chciałam się dowiedzieć czy jeśli idę pierwszy raz do ginekologa i jestem strasznie zdenerwowana zestresowana i nie wiem co jeszcze... to czy przy rozmowie moge zapytać czy podczas tej wizyty jest mozliwość zbadania tylko i wyłącznie za pomocą USG brzucha (chodzi o to zeby sie nie rozbierac itd chociaz tylko przy tej pierwszej wizycie) i jesli ginekolog zauważy coś podczas takiego badania usg niepokojącego to oczywiście poddam się każdemu jego poleceniu nawet gacie w dół, aby umożliwić mu "wgląd" Ale chodzi mi o to czy jest możliwość zeby się dogadać za pierwszym razem... Chodzi o to ze jak i tak jestem spięta to mięśnie się spinaja i za bardzo nie da rady chyba mnie zbadać dopochwowo czy coś... Co o tym sądzicie a może jest tu jakiś lekarz? Czy Pan by poszedł tak na ręke dziewczynie? A no i najważniejsze jestem dziewicą. Dajcie znac jak najszybciej. Dzięki
napisał/a: Gracee 2014-03-06 19:32
Zdaję sobie sprawę, że pierwsza wizyta jest bardzo stresująca, ale tak naprawdę nie ma się czego bać. Ważne byś poinformowała lekarza, że jesteś dziewicą, a on wówczas odpowiednio się tobą zajmie. Na pierwszej wizycie nie koniecznie musisz być badana (ja tak miałam).
Tu możesz poczytać o pierwszej wizycie u ginekologa:
http://ginekologia.wieszjak.polki.pl/abc-ginekologii/231417,Pierwsza-wizyta-u-ginekologa.html
http://nastolatek-i-zdrowie.wieszjak.polki.pl/dojrzewanie/256116,Jak-wyglada-wizyta-u-ginekologa.html
napisał/a: Alicja929292 2014-03-06 19:41
To ty tylko z nim rozmawiałaś? Nic nie wspominał o badaniach?
napisał/a: Gracee 2014-03-06 19:56
Tak, ja tylko porozmawiałam. Dostałam skierowanie na badania z krwi, a na kolejnej wizycie miałam pobraną cytologię.
napisał/a: Alicja929292 2014-03-06 20:05
a żeby iść do ginekologa na wizyte bezpłatna tzreba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego ?
napisał/a: Gracee 2014-03-06 20:10
Nie musisz mieć skierowania ale ważne byś miała ze sobą dokument potwierdzający, że podlegasz ubezpieczeniu zdrowotnemu. W niektórych przychodniach numer PESEL wystarczy ale i tak przy pierwszej wizycie warto mieć taki dokument bo to różnie bywa. A i też musisz mieć dokument potwierdzający twoją tożsamość legitymacja, dowód osobisty.
napisał/a: Alicja929292 2014-03-06 20:16
No ja bym chciała ze on sprawdził czy wszystko jest okej. Tylko ze jedyne co to usg przez brzuch.. ale nie wiem czy tak można w zasadzie jakby cos zauważył niepokojącego to bym sie dostosowała do tego co mam zrobić... ale sobie może pomyśleć, że jestem nienormalna...?
napisał/a: Gracee 2014-03-06 20:22
Lekarz tak nie pomyśli. Przez USG przez brzuch to lekarz nic nie zobaczy. Lekarze wiedzą jak postępować z dziewczynami ktore są pierwszy raz na wizycie i jeszcze nie współżyły. Głowa do góry.
napisał/a: Alicja929292 2014-03-06 20:26
No to dziękuję. Może nadejdzie czas, że się zapiszę do ginekologa:)
napisał/a: Alicja929292 2014-03-06 21:02
Jeśli jest ktos jeszcze na tym forum kto już był u ginekologa to chętnie przeczytam jak wasza wizyta wyglądała krok po kroku... Bo ja na sama mysl jestem zesrana ze strachu i wstydu.
napisał/a: Vattier 2014-03-06 21:20
Dziewic nie bada się przez pochwę tylko przez odbyt, ale domyślam się, że będzie to dla Ciebie równie nieprzyjemne. Jeśli powiesz lekarzowi, że nie chcesz być badana, to Cię przecież nie zbada na siłę, no ale nie możesz wówczas oczekiwać, że da Ci odpowiedź czy wszystko w porządku.