Pierwsze soczewki - widzenie za mgłą

napisał/a: Papużka 2012-09-07 00:25
Witam
Dziś byłam na dopasowywaniu soczewek w salonie Fielmann, po badaniu wyszło że mam wadę +3.0 na prawym oku (ale okulistka u której byłam 2 tyg temu stwierdziła że mam +2.5, dziiwne), natomiast soczewki powinnam nosić +3.75, z krzywizną 8.6, lewe ma wadę +0.5 więc soczewkę mam tylko na prawym oku. Niestety na okres próbny dali mi miesięczną soczewkę o mocy +3.5, ponieważ nie mieli akurat mojej wady, ale pan zapewiał mnie że to mała różnica, i napewno to +3.5 mi nie zaszkodzi. Jednak kiedy emocje minęły, stwierdziłam że prawe oko widzi jakby za mgłą. Niewyraźnie i niezbyt zadowalająco... Zastanawiam się czy to wina tej źle dobranej soczewki, może różnica 0.25 jest istotna... Nie wiem o co chodzi, proszę o pomoc, nie wiem czy wymienią mi darmowo tą darmową soczewkę w innym salonie... Nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek koszta w tym miesiącu, dopiero w następnym mogę kupić opakowanie... Proszę o odpowiedź:)
napisał/a: gniewko2 2012-09-07 08:31
Hej, juz kilka lat noszę soczewki i z tego co wiem, to soczewki zawsze mają słabszą moc niż np. szkła w okularach. Ponadto, nie rozumiem, jak mozna nosic tylko jedną soczewkę? Radziłabym pójść z tym do okulisty. To lekarz dobiera szkła kontaktowe, wskazuje jakie byłyby najlepsze dla Twoich oczu i przede wszystkim o jakiej mocy.Pozdrawiam:)
napisał/a: Papużka 2012-09-07 10:41
Gniewko: no ok, ale czy soczewki nie powinny mieć mocy słabszej niż rzeczywista wada okularowa? Okularową mam +3.0 a soczewki mam teraz +3.5 (choć niby wg okulistki i optyka powinnam mieć +3.75 ale takich nie mieli akurat) ? Nie widzę w nich idealnie, ale to już nie jest tak ważne, boję się że zez mi się pogłębi.
napisał/a: gniewko2 2012-09-08 14:03
Hej:) Juz wspomniałam wczesniej, że soczewki powinny mieć mniejszą moc niż okularowe.Tez mam okulary silniejsze od soczewek. To lekarz okulista może jedynie stwierdzić jakie soczewki, o jakiej mocy powinno się nosić. Z tego co napisałaś wnioskuję, że to optyk polecił Ci takie soczewki. Moim zdaniem nie pozostaje Ci nic innego jak udac sie do okulisty.Tym bardziej, że piszesz też o zezie.Pozdrawiam:)
napisał/a: Papużka 2012-09-08 20:46
Hej Gniewko:)
Niestety nie ma mnie w Polsce do października i nie mam możliwości pójścia do okulisty. Byłam u okulistyki jakieś 2tyg temu i stwierdziła u mnie okularowa wadę prawego oka na +2.5 (ale optometryk powiedział że mam okularowe +3) i okulistka powiedziała mi że powinnam nosic soczewki +3.75. Proszę o radę bo nie wiem czy nosić te soczewki czy nie, nie chcę aby zez mi się poglebił. Okulary mam tylko stare i źle dobrane. Co robić? Nosić te soczewki które mają +3.5( bo.w salonie nie.mieli +3.75 akurat) ? Bardzo proszę o radę.
napisał/a: gniewko2 2012-09-11 09:36
Niestety nie jestem lekarzem okulistą i nie powiem Ci co masz zrobić;) Napisałam Ci tyle co wiem z doświadczenia:)Tylko lekarz jest w stanie odpowiedzieć na postawione przez Ciebie pytanie. Może sie odezwie? Pozdrawiam:)
napisał/a: mizimizi 2012-09-14 12:06
Myślę, że może to być tylko kwestia tej różnicy, ja miałam już podwyższane soczewki właśnie tylko o te 0,25, bo nie było potrzeby więcej, ale też czułam, że gorzej widzę. A dobrze ją czyścisz? Pamiętaj też, że w miarę noszenia soczewka się jakby 'wyciera'.