Pierwsze objawy ciąży - podzielcie się doświadczeniem

napisał/a: anio0sia 2015-09-28 17:58
Dzień dobry,

Pytanie do wszystkich mam - jakie były Wasze pierwsze objawy ciąży? Czy coś nietypowego działo się przed planowanym terminem @? Kiedy robiłyście testy ciążowe, jakie i z jakimi rezultatami? :)
napisał/a: wikam2 2015-09-28 18:18
Hej :)))

Nie wiem czy będę dobrym rozmówcą bo moje doświadczenia są mega pokręcone - chyba....:)

Pierwsza ciąża;
...nie pamiętam! To było 14 lat temu a ja miałam 17. Zakładam, że spóźniał mi się okres a ja doświadczenia ws. objawów etc. nie miałam żadnego a i porady nie miałam gdzie zasięgnąć - net nie był tak znany a ja w ogóle nawet nie miałam kompa.

Druga ciąża;
2 lata temu. Nie była planowana ale się zdarzyła. Ponieważ kompletnie sie jej nie spodziewałam to koleżanka na forum pisząca mi - może jesteś w ciązy? wprawiła mnie w osłupienia a ja zaprzeczyłam. Nie potrzebnie. W ciązy byłam.
Objawy - ból piersi od pms, wymioty od ok. 4 tc. podobnież z mega sennością. Połapałam się, ze jestem w ciązy w ok. 7 tyg. Nie wiem jak mogłam wcześniej to "przespać" :)
Niemniej ciąża obumarła.

"Trzecia" ciąża;
niedawno. Nie miałam za bardzo jak w nią zajść ale - okres spóźniał się tydzień, spałam na siedząco, pms minął!!!!!! i....jak zrobiłam test przyszedł okres :)

Reasumując - nie spotkałam się z tym aby ktoś jakiekolwiek objawy ciązy odczuwał przed terminem pojawienia się @
Owszem zdarza się plamienie implantacyjne ale często jest brane jakio rozruch @
Ba! Uważam, że dziwny pms może wyglądać jak ciąża, ale sama ciąza....nie, nie odróżniłabym jej przed @ :)

A dlaczego pytasz? :)
napisał/a: anio0sia 2015-09-28 19:31
Ze mną ostatnio dziwne rzeczy się dzieją i tak zaczęłam wertować fora internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi :) Wyczytałam, że niektóre kobitki po prostu to wiedzą, albo nagle pojawia im się jakiś nietypowy śluz po owulacji, brzuch im się wzdyma, piersi stają się drażliwsze... Zaczęłam się zastanawiać czy to rzeczywiście można połączyć ze wczesnymi objawami ciąży. No i chętnie poczytam przygody użytkowniczek tego forum - liczę, że pomoże mi to lepiej się przygotować na bycie mamusią :) Na razie tylko się zastanawiam nieustannie, czy aby nie wpadliśmy z mężem ostatnio. Chociaż, przyznam szczerze, że właśnie taka myśl o "niechcianej" ciąży dała mi do zrozumienia jak bardzo bym się na jej wieść cieszyła :)

Pozdrawiam serdecznie!
napisał/a: anio0sia 2016-01-26 11:05
No... czytam teraz mój stary post i śmieję się pod nosem, bo... tak! To były pierwsze objawy ciąży, już w 18 dc. Niestety, moje Maleństwo straciłam w 3 miesiącu, ale gdy już emocje minęły mogę potwierdzić, że są wczesne znaki stanu błogosławionego :)
napisał/a: wikam2 2016-02-11 18:34
Ojej...przykro mi :(