PIERWSZA WIZYTA U GINEKOLOGA.

napisał/a: monika_lodz 2006-09-05 12:59
Witam serdecznie. Mam pytanko chce się wybrać do lekaża ale nie wiem do kogo pujść? możecie mi poradzić? i czy na pierwszej wizycie można tylko pogadać z lekarzem aby się przełamać?? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Monika
napisał/a: Justynka__1989 2006-09-09 19:13
najlepiej isc do kobiety,mniejsze skrepowanie,jak nie chcesz badania to mozesz to powiedziec lekarzowi bo sie pyta,czy zgadzasz sie na badanie,ja byłam u ginekologa pierwszy raz jak miałam 16lat,przyjaciółka mnie namówiła,nie powiedziałam nikomu ze ide, powiedziałam dopiero po fakcie,jak musiałam zazywac leki,ciesze sie ze poszłam bo mam z tego korzysci,nie musze sie meczyc tak jak wczesniej,moge powiedziec ci ze badanie nie boli,nie ma sie czego wstydzic,ona tez jest kobieta,jak chcesz pogadac o tym to mozesz pisac na gg albo ma maila
napisał/a: solka21 2006-09-10 13:10
Ja pierwszy raz poszłam do faceta i nie żałuję;) mężczyźni są z reguły bardziej delikatni. Ja osobiście nigdy nie wybiorę się do kobiety bo jakoś dziwnie bym sie czuła Facet ginekolog naprawde nie jest straszny;) i też można z nim normalnie pogadać. Jeśli jesteś młodziutka to myśle, że możliwa jest pierwsz wizyta polegajaca tylko na rozmowie i oswojeniu się ;) (jeśli nic Ci nie dolega). Nie ma sie czego bać. Fotel wcale nie jest taki przerażający, a badanie jest zupelnie bezbolesne. Warto iść i mieć ten pierwszy raz za soba, bo każdy nastepny to już bułka z masłem :)
napisał/a: _Paula_ 2006-09-10 22:56
To indywidualna sprawa, jedna czuję się dobrze u kobiety inna woli iść do faceta. Ja osobiście obstaję za 2 opcją A co do faktów: to naprawdę nie ma się czego bać. Co do mitów: Nie musisz mieć odrazu badania, wedle życzenia. Chyba się powtarzam PZDR!
napisał/a: rakoczy1 2007-11-12 15:56
Co robi ginekolog na 1 wizycie?
napisał/a: Gosienka:*:*:* 2008-01-02 18:00
Mam prośbe kochani:*Za niedługo mam pierwszą wizyte u ginekologa
Bardzo to przeżywam i sie bardzo boję mam 16lat i chciałabym aby mi ktoś napisał wizyte krok po kroku
Czy to badanie boli ????? i czy mam isc do kobiety czy faceta????
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2008-01-02 18:57
Gosienka:*:*:* napisal(a):Mam prośbe kochani:*Za niedługo mam pierwszą wizyte u ginekologa
Bardzo to przeżywam i sie bardzo boję mam 16lat i chciałabym aby mi ktoś napisał wizyte krok po kroku
Czy to badanie boli ????? i czy mam isc do kobiety czy faceta????




Nie masz sie czego bać!!! TO WYłACZNIE INDYWIDUALNOśC GDZIE PóJDZIESZ
Moim zdaniem lepiej jest isc do faceta ...... z własnego doswiadczenia to wiem poniewaz jak poszłam do babki to jak mnie przebadała to az strach a jak krzyczała ..... a facet jak to facet delikatny ))


Moja 1 wizyta wygladała tak :
1. Lekarz sie pyta czy to 1 wizyta
2. kiedy ostatni raz była miesiaczka i czy jest regularna
3. czy odbywałas stosunek poniewaz musi woiedziec jak cie zbadac (jesli jestes dziewica bedzie badał cie przez odbyt a jesli nie to przez pochwe )
4. Zaprasza na fotel w celu zbadania)
5. Wprowadza tak zwany wziernik (mała kamerka ) polewa ja zelem i ona sama sie "wślizguje" wiec nic to nie boli )

POWODZENIA
napisał/a: Gosienka:*:*:* 2008-01-02 19:26
Motylek_Łęczyca wielkie dzięki za odp :*:*:*
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2008-01-02 19:33
prosze :)
napisał/a: nuddle 2008-01-10 20:23
Przepraszam bardzo a jesli nie jest się pelnoletnim o trzeba isc z osoba dorosła? Czy da sie to załatwić (wizyte) samemu?
napisał/a: Po prostu facet 2009-01-03 01:12
Jako facet proponuję Ci pójść do kobity gin na pierwszą wizytę. Odradzam pójście do faceta. Jeśli kobieta będzie niedelikatna to jej zwróć uwagę..a jak nie zrozumie do daj jej w twarz(ale to już extrem) Takie badanie nie ma prawa boleć, co najwyżej będziesz czuć lekki dyskomfort :)
Poza tym co za problem zrezygnować z badania jeśli wam coś nie odpowiada??

A te które uważają, że facet jest delikatniejszy niż kobita gin..nigdy nie zastanawiałyście się dlaczego?? Zal mi was jeśli tego nie wiecie, a raczej waszych facetów.
napisał/a: ewelina181 2009-01-03 09:38
najlepiej idz do kobiety a kolejnym razem np do mezczyzny wtedy bedziesz wiedziala do kogo wolisz chodzic ja bylam pare razy u kobiety i zaluje tego teraz chodze do mezczyzny widac ze interesuje sie pacjentem o wszystko wypytuje ledwo wyszlam z jego gabinetu bo tak sie rozgadal;)no i byl bardziej delikatny i zartowal nie bylo takiej atmosfery jak bylam u kobiety ale rozni sa lekarze a co do badania nie macie czego sie bac