Pierwsza cesarka a teraz?

napisał/a: Ajjc 2010-01-31 12:10
witam serdecznie.
10 lat temu urodzilam syna poprzez cesarskie ciecie- najpierw oczywiscie rodzilam sama ale mimo podawania oksytocyny i braku postepu porodu zdecydowano sie na cesarke ( sadze ze troszke po znajomosci) bo przez 8 godzin nie udalo sie urodzic, lekarz mowil ze za 10 godzin bym urodzila..

teraz jestem w 7 miesiacu i bardzo chce rodzic naturalnie.... czy mam szanse? strasznie sie boje, miewam koszmarne sny, ze umieram a moje dziecko zostaje same:(

czy tylko ja tak mam
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-31 14:19
O sposobie porodu powinnaś porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Zazwyczaj po pierwszym CC lekarze namawiają na kolejne CC jednak z punktu widzenia medycznego możesz urodzić siłami natury.
napisał/a: Ajjc 2010-01-31 16:31
dziekuje Dijafa za odpowiedz.
wlasnie moj ginekolg mowi ze wg niego moge naturalnie- jednak sie troszke boje;( poniewaz jak juz kiedys pisalam na forum biore leki clonazepam ktorego mi nie odstawili, dzieki Bogu dziecko jest zdrowe;)


martwie sie ze cc z tymi lekami, ze moze sie cos stac.np zatrzymanie akcji serca itd;(
nie wiem jakie znieczulenie jest lepsze w cc?
poprzednio mialam ogolne narkoze, znioslam ja dobrze ale wtedy nie bralam zadnych lekow;( boje sie ze teraz przy tylu moich schorzeniach typu: nerwica trwajaca 10 lat, skrzywienie dosc powazne kregoslupa, wysoki puls na tle nerwowym ponoc moga mi zaszkodzic..
napisał/a: zuza7625 2010-01-31 16:36
Dzisiejsza medycyna jest przygotowana na duzo gorsze przypadki, w których musza podac narkoze. Nie martw sie na zapas, juz sporo czasu minęło więc moze urodzisz naturalnie. Dzisiejsze porodówki to nie te same co kilka lat temu, a porównanie mam bo urodziłam 3 dzieci w sporych odstępach czasu. Bedzie napewno dobrze, dasz rade a personel Ci w tym pomoze:)))))
napisał/a: Agusia1982 2010-01-31 16:37
Spokojnie możesz rodzić naturalnie...mineło 10 lat gdyby odstęp był mniejszy to pewnie lekarz doradzał by ci kolejną z cesarke w obawie przed rozejściem się rany po poprzedniej.
Nie mart się ja mam wade zastawke i powiedzieli mi,że będe musiała mieć cesarke.
Jak poszłam rodzić ze strachu(strasznie nie chciałam mieć cesarki)nie przyznałam się,że mam wade serca.
Dopiero podczas akcji mój mąż się przestraszył i powiadomił lekarza...natychmiast zleciała się cała kardiologia i obok mnie postawiali sprzęt do reanimacji...tak mnie nastraszyli(też mam nerwice)ale totalnie żadnych objawów nerwicowych nie miałam.
Do samego porodu mnie myśli o śmierci napadały a w samym momencie gdy przyszły bóle jak ręką odją...nie miałam cesarki a sprzęt też był zbędny.
Wszystko będzie dobrze...zobaczysz,że będziesz tylko czekała by zobaczyć pociecha a wszystko inne przestanie się liczyć.
napisał/a: Ajjc 2010-01-31 16:39
takze mam wypadanie plata zastawki mitralnej ale ponoc nie duze i mam to ponoc od zawsze........ raz na dwa lata robie echo.
napisał/a: Ajjc 2010-01-31 16:46
ja to sie strasznie boje ze mam jakies niewykryte choroby ktore poprostu zaszkodza mi albo dziecku:( przeczytalam ostatnio na forum ze zmarla mloda kobieta po cc powodem bylo zatrzymanie akcji serca, nie wiadomo dlaczego;( i normalnie chyba przez nerwice przygotowuje sie na smierc;(


eh co ja mam za zycie, ale mimo wszystko je kocham i chce zyc.
napisał/a: Agusia1982 2010-01-31 18:00
Staraj się nie czytać o takich rzeczach.
Myśl o pozytywach,o tym,że już nie długo zobaczysz maluszka i na pewno wszystko będzie wporządku.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-31 19:48
Ajjc napisal(a):ja to sie strasznie boje ze mam jakies niewykryte choroby ktore poprostu zaszkodza mi albo dziecku:( przeczytalam ostatnio na forum ze zmarla mloda kobieta po cc powodem bylo zatrzymanie akcji serca, nie wiadomo dlaczego;( i normalnie chyba przez nerwice przygotowuje sie na smierc;(


eh co ja mam za zycie, ale mimo wszystko je kocham i chce zyc.


Sokojnie.Nie myśl o najgorszym. Wszystko będze dobrze, dziewczyny Ci mądrze piszą.
napisał/a: Ajjc 2010-01-31 21:13
dziekuje wam bardzo za pocieszenie:) postaram sie myslec pozytywnie:)

w sumie to nie ma prawa nic mi sie stac;) przeciez bede pod dobra opieka:) ufam dla swojego lekarza..

martwia mnie wyniki moje morfologia bo wszystko strasznie pospadalo i wyniki mam duzo ponizej normy...........

szczegolnie czerwone cialka gdzie norma jest od 3,5 do 4,5 a ja mam niecale 3
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-31 21:49
Bierzesz jakieś witaminy?
napisał/a: Ajjc 2010-01-31 22:05
tak:
falvit mama 2 razy dziennie lekarz kazal
i bralam 3 tygodnie zelazo z kawsem foliowym, jutro mam powtorke badan..czy po miesiacu kuracji sie poprawily wyniki a jak nie to co wtedy:(