Piercing.

napisał/a: piraneska 2008-08-06 06:16
Witam, nie wiedziałam w jakim dziale to napisać. Może chirurg doradzi.
Otóz około miesiąca temu przekłułam wargę. Od początku robiła mi się mała błonka ze skóry w kształcie kłóka. Powiększyła się i bardzo boli. Na wewnętrznej wardze mam bardzo rozszerzone naczyńka.
Obawiam się, że już mi to nie zniknie. Czy wybrać się do chirurga? I co może być przyczyną?
Oto zdjęcie(przepraszam z góry za jakość).
[img]http://img103.imageshack.us/img103/4410/s4032612zc7.jpg[/img]
napisał/a: tosia04 2008-08-06 16:03
Moim zdaniem kolczyk się "wrósł" Organizm uznał ze kolczyk to jego cześć w pewnym sensie. Ruszałaś tym kolczykiem? Mogła sie dostac jakaś infekcja stąd ból i zaczerwienienie. Osobiście radziłabym iśc do lekarza najlepiej chirurga on będzie wiedział co robić. W sumie bez jego pomocy nie radziłabym Ci go wyciągać. Pozdrawiam
napisał/a: piraneska 2008-08-07 01:04
Tak, wróśł. To brawo za przeczytanie posta.
Mówię, że to jest taki jakby wyrostek. Kolczyka wyciągam normalnie, właśnie w tym kółku jest dziurka. To jest kawałek skóry w kształcie kółka, a nie wgniecenie.
napisał/a: tosia04 2008-08-07 14:52
piraneska napisal(a):Tak, wróśł. To brawo za przeczytanie posta.
Mówię, że to jest taki jakby wyrostek. Kolczyka wyciągam normalnie, właśnie w tym kółku jest dziurka. To jest kawałek skóry w kształcie kółka, a nie wgniecenie.


No ok.. nie napisałaś, że w kółku jest dziurka w pierwszym poście. Skąd maiłam wiedzieć, nie jestem Twoim kolczykiem. hmm?:) Sądziłam, że nie da się go wyciągnąć^^ ale nieistotne. Ok... generalnie z tego co wiem ranka po przebiciu goi sie od 1/1,5 mies do2 mies. Byc może doszło do podrażnienia tego miejsca, albo pojawiła sie infekcja. O taka rankę trzeba dbać i przemywać. Czy w salonie powiedzieli Ci w jaki sposób albo czym? ja znalazłam coś takiego w Internecie cytuję :
"Świeża rana powinna być skrupulatnie czyszczona za pomocą gazy nasączonej solą fizjologiczną - ograniczy to ryzyko wystąpienia infekcji oraz innych powikłań. Wielu piercerów poleca również przemywanie miejsc przekłucia delikatnym mydłem antybakteryjnym (np. w czasie kąpieli; jednocześnie należy pamiętać, by nie narażać uszkodzonego naskórka na rozmoknięcie) lub spirytusem salicylowym"
Pozdrawiam:)