Pieprzyk

napisał/a: anioueq 2008-07-21 03:13
Witam.

Od bardzo dawna mam pieprzyk pod piersiami.
Zauwazylam ze rosnie i zaczyna mi sie on nie podobac...
Jest wielkosci ziarenka grochu (wystajacy) koloru brazowego i na nim ok 3 male czarne plamki.
Czasem sie tak jakby łuszczy...
Chce go usunac, ale interesuje mnie mniej wiecej jak to bedzie wygladalo.
Jakie znieczulenie ?.
Czy zabieg jest bolesny ?
Czy sa po nim powiklania ?.

I czy wedlug tego co napisalam o pieprzyku moze on byc grozny ?.

Prosze o odpowiedz.
Z Gory dziekuje.
napisał/a: anioueq 2008-07-22 21:38
Po obejrzeniu galeri wielu pieprzykow stwierdzam, ze moj
wyglada jak brodawka łojotokowa.
Czy mozna to usunac laserowo ?
napisał/a: Vieri 2008-09-20 22:42
Witaj,

Zmiany skórne usuwa się chirurgicznie lub przez wymrażanie. O metodzie laserowej nie słyszałem ale podejrzewam, że jestem bardzo zacofany jeśli chodzi o chirurgię plastyczną. Znieczulenie prawdopodobnie regionalne nasiękowe lub przewodowe. Dobrze wykonany zabieg nie jest bolesny. Powikłania są możliwe jak przy każdym zabiegu, jednak w tym wypadku występują one w nieznacznej ilości leczonych osób. Warto zadbać o badanie histopatologiczne zmiany. Większość gabinetów chirurgii plastycznej ma w cenie zabiegu taką usługę, niektórzy jednak (tańsi!) chirurdzy żerują na niewiedzy i nie wykonują badania. Wspomnij o tym i zapytaj czy jest ono w cenie.

Pozdrawiam
napisał/a: barbara1231 2009-08-03 08:39
Powinnaś koniecznie iść do lekarza, dermatologa, onkologa lub chirurga plastyka.Przede wszystkim lekarz Ci powie,czy to nie zmiana nowotworowa.Jeśli usunięcie ze wskazań zdrowotnych to na NFZ.Jeśli zabieg kosmetyczny musisz płacić. Można wymrażać,wypalić lub usunąć metodą chirurgiczną. Ja miałam wypalenie, zabieg bolesny ale ból trwa kilka sekund. Można wytrzymać. Byłam u dermatologa. Ładnie się goi.
napisał/a: MichaelJackson 2009-10-16 11:52
Idź do chirurga plastycznego.
No ale to zależy od ciebie, co wolisz wymrażać,wypalić lub usunąć metodą chirurgiczną.
Ja bym na twoim miejscu wybrała metodę chirurgiczną. Bezpieczniej.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-16 13:01
Na przyszłość zanim odgrzebiesz bez sensu temat popatrz na datę kiedy został założony.