Pieprz

napisał/a: ubihondka 2017-02-15 15:41
Witam
bardzo prosze o informacje . Moj maz ma z boku glowy na skorze takie cos jak na zalaczonym zdjeciu. Matka twierdzi ze od urodzenia to ma, natomiast mezowi sie wydaie ze 7,8 lat temu go nie mial . Z drugiej strony ,naprzeciwko palca jest troche ciemno bordowy to jest ranka , wczoraj podczas szczyzenia fryzjerka docisnela maszynka .
Ja odkad meza znam 7 lat to zawsze pamietam ze go mial , i kolor oraz wielkosc nie zmienila sie
Czy ktos moglby doradzic, powiedziec co to moze byc ?


http://xomf.com/bynsd
napisał/a: piotrosiama 2017-02-15 19:46
A mężowi to znamię w jakiś sposób przeszkadza ? No i kwestia kto ma rację : teściowa czy mąż.
napisał/a: ubihondka 2017-02-15 21:43
Witam :)
moze faktycznie to smiesznie wyglada co napisalam z tesciowa , ale fakt jest taki ze mezowi wydaje sie ze jakies 8 lat temu nie mial.
Nie przeszkadza,a jedynie co ,to po strzyzeniu na krotko wyglada to nieestetycznie oraz tak jak pisalam fryzjerka najechala maszynka i poszla krew .Natomiast to co go dreczy to czy to nie jakis czerniak lub cos z czego moze wyrosnąć
napisał/a: piotrosiama 2017-02-15 22:04
Jeśli mąż ma takie niepokoje a u fryzjera "przygody" to można sprawdzić dermatoskopem i wtedy zdecydować co dalej.
napisał/a: ubihondka 2017-02-16 09:15
Witam
raz ostatnio sie zdarzyla przygoda u fryzjera. Ale czy ktos sie orientuje co to moze byc ? pieprz czy cos innego ?
napisał/a: piotrosiama 2017-02-16 13:10
Chcesz podjąć decyzję po konsultacji internetowej ? My możemy jedynie coś sugerować.
napisał/a: ubihondka 2017-02-16 14:05
tak, jak można ,póki co prosiłabym o sugestie
pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2017-02-16 17:18
Zmiany barwnikowe na głowie mogą różnić się diametrialnie od tych na skórze w innych miejscach ciała więc trudno przesądzać. Tak jak wyżej pisałam najlepiej ocenić to można w gabinecie przy użyciu dermatoskopu, Takie działanie jest bezpieczne nie boli i daje gwarancję wyniku oceny. Jak to znamię u męża jest wypukłe i ulega podrażnieniu przy czesaniu to można rozważyć jego chirurgiczne usunięcie.
napisał/a: STARYWYGA 2017-04-25 16:44
ZAczne od tego ze jesli to pieprzyk to jest szansa 1 na 8000 ze to czerniak

Co robić
udać się dormatologa
i zbadać wszystkie podejrzane zmiany
robi się to dermanoskopem
nic nie boli , nie ma kontaktu z krwią
należy obejrzeć wszystkie zmiany
dermatolog okresli które trzeba usunąć

wtedy idziemy do chirurga ( można do chirurga onkologa ale oni mają wiele powazniejszych spraw

wycinamy to co trzeba
jedno lub dwie zmiany na jeden raz chodzi o to ze przy wiekszym znieczuleniu moze się nam kiwać w głowie
dostejemy dobry opatrunek
i tu uwaga ja stosuje taka szkołe że na drugi dzień usuwam opatrunek i tylko pstryka okniseptem

ja miałem usuwane 9 zmian w sumie chyb 14 w sumie
z tego 1 zmiana na bliznie zrobiło się prawdopodobnie zapalenie meszka włosowego
2 wyglądają troszkę nie fer
1 na nodze jest zaczerwieniona

szwy śiągamy do tygodnia do dwóch
wazne by ściahnąć je

Wszystkie zmiany usunięte
muszą być badane hispatologicznie
jest to konieczne usuwanie bez hispa to nie uuswanie i może sie skończyć nawet czerniakiem

Jest zasada co do usunięcia pieprzyków i zmian barwnikowych
1 na 3000 do 4000 to czerniak

ja miałem 14
i wygrałem 14-0

aha każda rana będzie szyta
mi 2 zmiany usunięto bez szwóch no i były jaja

co dalej
Rana blizna będzie się goić różnie
niektóre miesiac niektóre nie znikną
nie świadczy to o czymś złym zalezy od struktury skóry i jej umiejscowienia
jeśli mamy w takim miejscu gdzie są naoięcia skóry szyka kończyny tam gdzie się zgina
bedzie się to goiło długo
nawet kilka lat

raz w roku kazdy kto ma skłoność do zmian skórnych powinien odwiedzić dobrego dermatologa

Cowazne usuwamy tylko to co zleci dermatolog ,onkolog ,ja usuwamem na własne zyczenie i nic nie osiganałem
włokniaki mogą być na tle wirusowym
usuniecie spowoduje tylkl to ze powstaną nowe zmiany