Piękna owulacja

napisał/a: joleńka9821 2012-05-17 18:14
Witam. Byłam na badaniu usg przez pochwowym by się skontrolować bo zdarzyło mi się w styczniu mieć torbiel z niepękniętego pęcherzyka Graffa która samoistnie się wchłonęła po 2 cyklach. Ginekolog na szczęście nie widział nowej torbielki ale stwierdził piękną owulację gdyż jestem w połowie cyklu. Co znaczy ta piękna owulacja ?? :) Pęcherzyk miał wtedy 17mm.Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: Gracee 2012-05-17 18:47
To oznacza tyle, że masz dobrze rosnący pęcherzyk, który najprawdopodobniej niedługo pęknie.
napisał/a: joleńka9821 2012-05-17 19:33
Dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie czy cykle bez owulacyjne zdarzają się często,że nie pęka ten Graff i jest torbiel czynnościowa? I czy ginekolog na zwykłym rutynowym badaniu kontrolnym jest w stanie stwierdzić że nie ma nowej torbielki czy tylko usg dokładnie pokaże?Pozdrawiam.
napisał/a: Gracee 2012-05-17 20:08
Podczas rutynowego badania lekarz nie jest w stanie stwierdzić czy pojawiła się nowa torbiel, wychodzi to na USG.
Kobiecie, która jest zdrowa mogą zdarzyć się 2-3 cykle bezowulacyjne w roku.
napisał/a: lila8423 2014-03-03 13:49
Jeśli chodzi o pęcherzyk Graffa to doznałam lekkiego szoku na ostatnim USG. 11dc a tu pęcherzyk o średnicy 28mm ( po serii Clo ). Gin podpowiedział żeby od razu brać się do roboty ponieważ pęcherzyk lada dzień pęknie i tak też uczyniliśmy ;) Martwi mnie jednak temperatura ponieważ od 14dc zaczęła spadać.. nie mam pojęcia z czym to się wiąże..
napisał/a: Gracee 2014-03-03 20:54
lila8423 napisal(a):Jeśli chodzi o pęcherzyk Graffa to doznałam lekkiego szoku na ostatnim USG. 11dc a tu pęcherzyk o średnicy 28mm ( po serii Clo ). Gin podpowiedział żeby od razu brać się do roboty ponieważ pęcherzyk lada dzień pęknie i tak też uczyniliśmy ;) Martwi mnie jednak temperatura ponieważ od 14dc zaczęła spadać.. nie mam pojęcia z czym to się wiąże..

Jeśli spadła o 1 czy 2 kreski to nie ma czym się przejmować. Ja przy monitorowanym cyklu też tak miałam i po 2-3 dniach temperatura zaczęła wzrastać i później utrzymywała się jednym poziomie aż do miesiączki. Nie zamartwiaj się takim spadkiem bo to o niczym złym nie świadczy.
napisał/a: lila8423 2014-03-04 11:25
Gracee dzięki za uspokojenie :)