Piekące, szczypiące i łzawiące oczy

napisał/a: gazi 2012-06-23 20:28
Witam. Od około miesiąca mam problem z piekącymi oczami. Nie mogę normalnie funkcjonować. Na dworze nie mogę normalnie się poruszać, bo oczy muszę mieć niemal zamknięte, by nie zaczęły "piec", nie mogę ich przetrzeć, bo zaczynają jeszcze mocniej piec, nawet w zacienionym miejscu szczypią, gdy nimi nie poruszam. Zakładam, że winowajcą jest komputer. Nie zamierzam kupować żadnych kropel nawilżających, chyba, że powodują trwały skutek(tzn. nie będę musiał ich używać regularnie). Co zrobić?
napisał/a: piotrosiama 2012-06-23 20:40
Komputer komputerem a może dodatkowo to reakcja alergiczna. Miałeś robione kiedykolwiek testy w tym kierunku ?
napisał/a: gazi 2012-06-23 20:58
2 miesiące temu miałem dość intensywną chorobę. Polegała ona na osłabieniu, strasznym kaszlu, wypluwaniu "glutowej" śliny, nie czułem też smaku i zapachu. Byłem w tej sprawie u lekarza, aż 3-krotnie. Dzisiaj już większość objawów znikło, ale wciąż pozostał problem z kaszlem(a raczej z swędzeniem w przełyku, co powoduje kaszel, ale już nie tak intensywny).
Nie wiem czy to może mieć związek ze sprawą oczów. Dodam, że gałki mam idelalnie białe, nie są zaczerwienione.
napisał/a: piotrosiama 2012-06-23 21:11
Może jednak skusisz się na kropelki typu "łezki" i robić okłady z naparu świetlika lub herbaty.
napisał/a: gazi 2012-06-23 21:17
Nie mam pieniędzy, by kupować regularnie krople i tym podobne, a poza tym uważam, że jestem trochę za młody na takie objawy, które powinny ujawnić się po latach. Szukam sposobu permanentnego, a przede wszystkim chcę się dowiedzieć co mi tak naprawdę dolega:(.
napisał/a: piotrosiama 2012-06-23 21:23
Hehe dobre to było, jednak nie zapominaj że popełniane błędy w bardzo młodym wieku dość szybko mogą skutkować problemami zdrowotnymi czego Ci oczywiście nie życzę.
Dla ciekawości - ile masz chłopcze lat ?
napisał/a: gazi 2012-06-23 21:58
Powiedzmy, że jestem we wczesnym wieku produkcyjnym, ale jakie to ma związek ze sprawą? Napisałem przecież, że jestem młody ;).
napisał/a: piotrosiama 2012-06-23 22:05
Z ciekawości zapytałam i tyle, a Ty nie odpowiedziałeś mi czy miałeś kiedyś podejrzenie alergii.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-24 07:15
Objawy jak najbardziej mogą być alergiczne. Kup sobie jakiś najtańszy lek p.histaminowy (np. cetalergin) i zobacz czy po kilku dniach nie będzie poprawy. Ewentualnie możesz kupić cromohexal krople do oczu i spróbować to, optymalnie byłoby brać oba.
Jak nie przejdzie po tygodniu oznacza że nie jest to alergia i tutaj lekarz powinien szukać przyczyny, chyba że pójdziesz szybciej do okulisty, bo objawy mogą też być oznaką infekcji, ale poprzez neta jej nie zdiagnozujemy.
napisał/a: gazi 2012-06-29 14:38
Byłem dzisiaj u okulisty. Przebadał mnię, dał mi jakieś krople i wypisał jakie krople mam kupić. Problem w tym, że zaraz jak od niego wyszedłem nie mogłem niemal nic zobaczyć, słońce strasznie mnie raziło, musiałem mieć cały czas oczy niemal zamknięte. W domu zauważyłem, że teraz nie mogę nic zobaczyć na dystans krótszy niż 10 cm, bo obraz strasznie się rozmazuje(wcześniej był ostry nawet z z odległości 2 cm), a jak wyszedłem na balkon to mało nie oslepłem. Światło słoneczne strasznie nienaturalnie i intensywnie odbiłjało od ściany i pomarańczowej deski.

Nie wiem co zrobić. Znowu zadzwonić dzisiaj i powiedzieć o objawach i czekać 2 tyg na kolejną wizytę i nie kupować zalecanych kropel?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-06-29 14:45
A nie zakropił Ci oczu atropiną?
napisał/a: gazi 2012-06-29 15:04
djfafa napisal(a):A nie zakropił Ci oczu atropiną?

Faktycznie, może to być i to. Nie wiem, bo nie byłem wcześniej na podobnym badaniu. W lustrze zauważyłem, że oczy są znacznie bardziej szkliste, więc uznałem, że to były jakieś krople nawilżające. Mam nadzieję, że to przejdzie do końca dnia. Lekarz przypisała jakieś krople hyabak i oxyal i wykluczyła możliwość alergii. Niestety krople te są za drogie i nie mają działania trwałego(trzeba je stosować regularnie, a ja nawet nie mam pewności czy mi pomogą, ostatnimi czasy byłem kilkukrotnie u lekarzy w jednej sprawie i wszystkie jego recepty mi nie pomogły, a ja straciłem pieniądze na niepotrzebne leki, więc stąd moja sceptyczność, co do zaleceń okulisty)dlatego będę musiał zrezygnować z leczenia tą drogą. Może ktoś z was jeszcze wie co to może być. Czy to faktycznie syndrom suchego oka i czy faktycznie krople to jedyne wyjście.