Piekąca wysypka?

napisał/a: kenshin 2013-12-07 01:01
Witam,
od 3 dni, dostaję dziwnej wysypki w okolicach rąk, pachwin, lędźwi, czy też pupy.
Wysypka mnie nie swędzi tylko piecze, zdecydowanie bardziej kiedy posmaruję dane miejsce kremem, załączam zdjęcia.
Czy to może być od proszku do prania?
Bo właśnie od tych 3 dni zacząłem tutaj prać (inne mieszkanie), co może mi na to pomóc?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
napisał/a: kenshin 2013-12-07 02:25
Nie mogę już edytować, jeszcze mam na dłoniach, choć tam myślałem, że to przez zimno, chodzę bez rękawiczek, ale wygląda bardzo podobnie i zresztą również szczypie:
napisał/a: piotrosiama 2013-12-08 03:01
Proszek/płyn do prania czy jakaś inna chemia gospodarcza mogą powodować wysypkę alergiczną. Możesz zastosować tabletki calcium czyli tzw. wapno musujące oraz smarować kremem Hydrocortizonum. Jeśli po ok. 2-3 dniach nie zauważysz znaczącej poprawy warto skonsultować się choćby z lekarzem POZ.
napisał/a: Odetchnij_Spokojnie 2013-12-16 09:42
Witam,
Są to czynniki zewnętrzne w nowym środowisku .Należy zamiast proszku prać w płynach do prania ( łatwiej się wypłukują ) stosować płyny do mycia dla alergików oraz balsamy po myciu dla skóry alergicznej.Doraźnie wziąć wapno( Calcium Polfa) 2x 1 tabl oraz 1 tabl loratadyny.

Pozdrawiam,
Ekspert OdetchnijSpokojnie odpowie na Twoje pytania dotyczące alergii, astmy i anafilaksji. Pamiętaj, że zawsze warto jest się udać na wizytę do Twojego alergologa. Więcej informacji znajdziesz na www.odetchnijspokojnie.pl.
napisał/a: Ev_czarna 2017-01-30 22:57
Witam,
Czy wiesz może co to za wysypka? Zdiagnozował ktoś? Pytam, bo borykam się z tym samym.U mnie pojawia się w mrozy