Piekaca opuchnieta powieka, sucha zaczerwieniona skora

napisał/a: Monixa2102 2014-05-25 15:09
Witam i bardzo serdecznie prosze o pomoc. Ok 10 dni temu na gornej powiece zaczely mi rosnac malenkie piekace odrostki, kuleczki. Wraz z nimi pojawily sie malenkie ranki (prawie niewidoczne), sucha skora, zaczerwienienia i wkrotce potem opuchlizna. Jestem alergiczka. (trawa, pylki, kurz, siersc psa, metale nieszlachetne, dwuaminy). Czasami pale papierosy. To dotyczy tylko jedneg oka. Z gornej powieki przenioslo sie nieco na dolna. Straszliwie piecze i rano budze sie z ogromna opuchlizna. Skora jest wyraznie podrazniona. Tylko szalwia zlagadza ten stan. Probowalam Neomycyny i Clotrimazolum, swietlikow, NIC. Czasami jest lepiej czasami gorzej ale nie ustepuje od 10 dni. Bardzo serdecznie prosze o informacje co to moze byc i czy trzeba przetrwac czy tez moze jest na to diabelstwo jakas dobra masc. Dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2014-05-25 17:51
W tym przypadku clotrimazolum to nietrafna decyzja, jeśli już to krem z hydrocortizonum - kupisz go bez recepty. A swoją drogą warto wybrać się do okulisty.
napisał/a: Monixa2102 2014-05-25 21:36
Dziekuje. A jakies pomysly co to moze byc_?????
napisał/a: piotrosiama 2014-05-25 23:20
Alergia swoją drogą może powodować opuchliznę powiek, ale te jak nazywasz "odrostki" powinien obejrzeć specjalista bo nic mi to nie mówi.
napisał/a: szminka2 2014-07-12 15:07
wygląda to na jakąś silną reakcję alergiczną, coś antyhistaminowego bym poleciła, np. z bilastyną, bo te nowoczesne nie powodują tylu skutków ubicznych, ale lekarzem nie jestem...
napisał/a: piotrosiama 2014-07-12 18:56
Zakichana - myślę, że autorka już dawno poradziła sobie z problemem. Dobrze jest patrzeć na datę postów.
napisał/a: szminka2 2014-07-12 19:13
mam nadzieję, że sobie poradziła, bo na zdjęciu wyglądało fatalnie, ale wiem po sobie, że miałam przewlekłe zapalenie spojówek przez prawie 4 miesiące właśnie przez alergię, wiec z tym wyleczeniem się to różnie bywa. A mam też koleżanke, która ma problemy z oczami - nagle ciemnieje jej obraz i nic nie widzi, od roku ją diagnozują - tomografie, badanie dna oka, cuda wianki i nikt nie wie, co jej jes, tylko ją sterydami pakują i juz jest 3 razy większa niż była

P.S. ale będę uważniej zerkać na daty Tutaj zdjęcie mnie przyciągnęło i przeraziło