pieczenie w żołądku

napisał/a: wersalka23 2013-01-04 20:58
Witam
Od prawie 2 lat mam dziwny problem.W marcu mam wizyte u gastrologa.
Odczuwam pieczenie w żołądku i tak jakby splywanie czegos na doł w zoladku, czuje tez jakby śluz czy coś w gardle.Pieczenie mija po posiłku i wraca po 2-3 godz. Zazywam ultop i debridat który prawie calkowicie pomaga, ale po odstawieniu ultopu problem wraca.Czuje tez nadmiar śliny w ustach.W czasie gdy nie zazywałem ultopu, kał byl koloru żóltawego i czesto w malych kawałkach.Byłem u lekarza chyba z 3 razy w przeciągu dwóch lat. Nie mam helicobacter.
Prosze o odpowiedz.
napisał/a: aaggaa3 2013-01-05 18:21
witaj, może to być stan zapalny błony śluzowej żołądka, jeśli leczenie nie jest do konca skuteczne (nie można odstwić leków) warto byłoby wykonać gastroskopię
napisał/a: Ventussi 2013-01-05 22:56
Nie masz problemów z zatokami? Krzywa przegroda nosowa? Kiedy poczujesz w gardle ten śluz, sprawdź w lusterku czy nie spływa on po tylnej ścianie gardła.

Kolor kału ma niewielkie znaczenie, chyba że jest całkiem czarny, biały lub żywo czerwony. Jak nie chcesz, żeby był w kawałkach, jedz więcej błonnika. W jakim jesteś wieku?
napisał/a: wersalka23 2013-01-05 23:04
Mam 15 lat. Ostatnio miałem problem z zatokami, obecnie też mnie bola i o ile.dobrze sobie przypominam to wcześniej z nimi też miałem problem. Nie czuje żeby coś splywalo mi po tyle gardla.Dodam tez ze bardzo czesto mi sie odbija.
napisał/a: Ventussi 2013-01-06 08:18
Czasami tak jest, że wydzielina z zatok spływa do żołądka i go podrażnia. No nic, idź do tego gastrologa. Jeśli po zakończonej diagnostyce on tam nic nie będzie widział, sugerowałbym odwiedzić laryngologa.