Pieczenie twarzy po zabiegu mikrodermabrazji...

napisał/a: mikev 2016-10-05 22:20
Witajcie.

niedawno (4 dni temu) miałem zrobiony zabieg mikro dermabrazji.
Przed nim - jakieś 5 dni wcześniej zrobiłem niefortunny peeling i skóra po nim zaczęła mi się mocno świecić i niekiedy pojawiło się już ciepło...
Zabieg ten robiłem pierwszy raz (prędzej miałem jedynie nos złuszczany- teraz całą twarz).
Kosmetyczka mówiła,że był on robiony intensywnie więc miałem cierpliwość- ale dziś powiedziała ona że powinno już być okej - a nie jest!

Skóra wygląda okej, zaczerwienienie jest dosłownie minimalne - wręcz niewidoczne (opinia ludzi w tym kosmetyczki), ale...
Zaraz po umyciu twarzy rano mam uczucie ciepła na niej (używam pianki Pharmaceris Alergicznej + tonik tej serii).
Nakładam krem Hydrain3 Dermedic Żel - Krem. Ciepło po czasie znika i pojawia się napięcie skóry i pieczenie. Niewielkie, ale jednak. Na koniec dnia znowu powraca lekkie ciepło...

Możliwe, że pianka mi nie służy? Tonik? Krem?

Wizytę u dermatologa mam dopiero 11.10, więc do tej pory chciałbym ruszyć inne źródła...
Pomożcie, proszę!! :(
napisał/a: blondyneczka_83 2016-10-12 10:08
Mikrodermabrazja to zupełnie bezinwazyjny zabieg i nic Ci się po nim nie powinno ze skórą dziać. No, chyba, że masz skórę bardzo wrażliwą, albo atopową, to wtedy może podrażnić. Spróbuj zmienić kosmetyki. Może spróbuj przez kilka dni z emolientami?