"pieczenie" skóry na wewnętrznej stronie przedramienia

napisał/a: szaruszek 2011-08-29 20:26
Proszę o poradę:
Problem przedstawia się następująco...
od ok 2tyg. wewnętrzna strona przedramienia gdy "głaszczę" skórę to boli jakby była poparzona...ręka nie boli gdy ją ugniatam itp. tylko skóra tak jakby piecze...i tylko w tym miejscu. Żadne zewnętrzne zmiany typu zaczerwienienie ani ukąszenia nie mają miejsca...
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-31 12:17
W żargonie nazywa się to dyzestezja. Czy miał/ma Pan:

* uraz ręki
* cukrzycę
* chorobę odkleszczową
* kiłę
* choroby autoimmunologiczne
* problem z alkoholem

Czy ból jest mocno nasilony? jak dużo ataków ma pan dziennie?
napisał/a: szaruszek 2011-08-31 12:23
byłam u neurologa, opukała itp. i wykluczyła jakiekolwiek neurologiczne sprawy...

leczę się na niedoczynność tarczycy połączoną z hashimoto więc to autoimmunologiczna choroba...
czy to dziwne odczucie może być spowodowane np. przez zatrzymywanie się wody w organizmie, w tym konkretnym miejscu? co z tym działać?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-31 15:55
Zatrzymywanie wody? A ma Pani obrzęki? Jeśli chodzi o inne przyczyny, to mogą to powodować zaburzenia jonowe (rzadko) lub może też bć to przejawem depresji lub nerwicy, które również w Hashimoto występują
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-31 15:56
Zatrzymywanie wody? A ma Pani obrzęki? Jeśli chodzi o inne przyczyny, to mogą to powodować zaburzenia jonowe (rzadko) lub może też bć to przejawem depresji lub nerwicy, które również w Hashimoto występują
napisał/a: szaruszek 2011-09-01 00:31
obrzęku jako takiego nie ma.. nawet nie wiem jakby miałoby się objawiać? depresji nie ma nerwicy też nie, ale generalnie należę do osób tpu bardziej emocjonalnych. w dalszym ciągu mam to dziwne "pieczenie" i nie wiem co na to poradzić...co to są "zaburzenia jonowe" :)
napisał/a: Ksiaze 2017-01-04 20:39
Mam ten sam problem. Dokładnie w tym samym miejscu. I tak samo żadnego obrzęku czy zaczerwienienia u siebie nie widzę, a piecze. Właśnie wysłałem post na forum, dokładniej opisując mój przypadek. Nie spotkałem się z tym wcześniej. U mnie dodatkowo boli ramię i czasem bark oraz kłucie właśnie w tym miejscu gdzie piecze w trakcie wyprostu i skrętu reki. Urazu reki nie miałem, ale dużo pracuję przy komputerze i prawa ręka dostaje w kość. Czytałem, że długa powtarzalność, wykonywanie czynności ręką przez długi okres może doprowadzić do zaburzeń jej działania, również jakiegoś nerwu. Może to jest przyczyna pieczenia u autorki postu?
napisał/a: dominii 2018-12-23 21:50
Dzień dobry,
mam identyczne objawy. Długo leczyłam się na boreliozę.