Pieczenie przy oddawaniu moczu

napisał/a: Jamaica 2009-05-26 19:37
Witam mam na imie Paula i mam 19 lat ,otóż od paru dni często oddaje mocz i piecze mnie przy tym wszystko.
A w dodatku mocz ma nieprzyjemny zapach i ciemny żółty kolor.I czasem trudno mi ją utrzymać dziś prawie do domku nie zdąrzyłam.

Nie mam pojęcia co to może być ... robiłam testy w domu na cukrzyce i nic nie wyszło abym ją miała.
Poczytałam dziś troche na internecie że może za mało wody mam w organizmie.Dziś wypiłam jej strasznie dużo i troche mi lepiej a kolor moczu jest przezroczysty taki jaki powinien.
napisał/a: aniaania83 2009-05-26 19:50
ja mysle ze to jest to chodz nie jestem pewna przeczytaj i moze pomoze :)Charakterystyczną cechą zapalenia pęcherza moczowego jest uczucie parcia na pęcherz, przy czym najczęściej wydalane są jedynie małe ilości moczu. Często oddawaniu moczu towarzyszy piekący lub kłujący ból w cewce moczowej. Mocz może być mętny lub nawet krwisty i mieć nieprzyjemny zapach. Czasami zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy gorączka i złe samopoczucie.mozna poradzic na to zapalenie
* Pij tak dużo płynów, jak to tylko jest możliwe. Poprzez częste oddawanie dużych ilości moczu wypłukuje się czynniki chorobotwórcze z dróg moczowych.
* Specjalne mieszanki herbatek ziołowych, przeznaczone do stosowania w chorobach nerek i pęcherza moczowego, mogą wspomóc leczenie.
* Przyjmuj witaminę C i pij płyny zakwaszające mocz, np. kompot lub sok z żurawin.
jesli nie pomoze proponuje isc do lekarza:
* Gdy zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy wysoka gorączka (zwykle poprzedzona dreszczami), wymioty, bóle w okolicach nerek lub ból głowy.
* Gdy zapalenie pęcherza moczowego występuje w ciąży.
* Gdy mocz zawiera krew.

* Gdy zapalenie pęcherza moczowego nie ustąpi lub stan chorego nie poprawi się po kilku dniach samodzielnego leczenia.
* Gdy dochodzi do nawrotów zapalenia pęcherza moczowego.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-05-26 21:21
Zapalenie bakteryjne dróg moczowych. Zrób zwykłe badanie moczu, wiele powie.
napisał/a: bugatti 2009-05-26 21:50
kup Sobie UROSEPT i zażyj od razu 2 tabletki wieczorem też a rano zobaczysz czy pieczenie ustąpiło (przeczytaj ulotkę ) mi pomogło...
napisał/a: millo1 2009-05-27 16:07
zapalenie pęcherza i ewentualnie cewki moczowej. pij dużo wody z cytryną, herbatek żurawinowych (lub kup odpowiedni preparat zawierający wyciąg z zurawiny), nie przetrzymuj moczu tylko od razu jak Ci się zachce, to leć do kibelka i mozesz też dokupić lacibios femina (działa ochronnie na układ moczowo-plciowy). a posiew moczu jak najbardziej wskazany
napisał/a: karolajn911 2009-05-27 22:04
zapalenie pecherza moczowego lub całego układu posiew moczu najlepiej :)
napisał/a: kipasz 2009-05-29 09:09
Jamaica takie objawy mogą towarzyszyć również kamicy nerkowej.Wtedy dochodzi również do częstego oddawania niedużych ilości moczu i bolesności pęcherza.Ja taką dolegliwość miałam 3 dni temu, zaczęło się od bolesności pęcherza aż zatrzymało mocz.Wtedy szybko należy się zgłosić do lekarza .U mnie skończyło się zastrzykiem rozkurczowym i dostałam również antybiotyk bo jest jednak podejrzenie zapalenia pęcherza.Po 3 dniach jest lepiej.Już nie boli od drugiego dnia leczenia.Lepiej idź do lekarza jak najszybciej, po co cierpieć.Takie dolegliwości są bardzo częste właśnie latem gdy organizm szybko się odwadnia w wyniku ciepła.Ja piłam ok 1 l. wody + inne typu herbata ,kawa,okazało się za mało.Należy pić ok 3l.wody niegazowanej dziennie. szczególnie latem .