Pieczenie pochwy

napisał/a: ~Anonymous 2011-03-07 15:50
Witam mam duży problem gdzie lekarze już nie wiedzą jak mi pomóc a mianowicie odczuwam pieczenie przedsionka pochwy mam wrażenienie że wydobywająca wydzielina z pochwy mnie potwornie obszczypuje podrażnia mi też cewke moczową a także czasmi odbyt ale najbardziej to małe wargi sromowe mnie okropnie pieką jakby coś mnie zżerała tam wydzielina czasami jest wodnista ale najczęściej jest konsystencjji kremu biaława o zapachu kwasnym( w sumie ten opis mówiłby że jest ona ok)-ale ona mnie piecze i podrażnia, najgorzej jest przed okresem a także odrazu po kiedy wystepuje jajeczkowanie) .Miałam mase badań i to powtarzanych wielokrotnie z wszystkich już czesci pochwy wew i zew na bakterie , grzyby, pierwotniaki i nic nigdy nie wychodzi tylko zdrowe bakterie,raz lekarz stwierdził że mam dziwną wydzielinę białą w szyjce macicy i też była badana i nic zdrowe bakterie.Mase leków w ciemno zero jakiejkolwiek poprawy,antybiotyki ,mase czopków dopochwowych i nic.Postanowiłam że partner sie zbada miał posiew nasienia w którym wyszła klebsiella oxytoca pomimo że u mnie nie wychodziła razem przeszlismy leczenie agumentin i bactrim forte i też zero poprawy u mnie gdy tylko biała wydzielina znowu zaczęła sie wydoostawać piekło niesamowicie!! partner miał tez wymaz z cewki moczowej i nic wszystko ok! Dziwne bo kochalismy sie bez zabezpieczenia i urolog stwierdził u partnera lekkie zapalenie( miał czerwony żoładz i lekko go piekło przy cewce) ale czym wywołane skoro u mnie nic nie ma, przepisał mu tylko maśc miał też posiew moczu i nic zero bakterii.Moje pytanie czy ja może mam tam za kwaśno że ten śłuz mnie tak obszczypuje i piecze stąd też mój partner miał lekkie problemy po stosunku??może przez te mase czopków dopochwowych doprowadziłam do tego że wytwarza sie za dużo kwasu? też na siłe siłę mocno sie zakwaszałam i mase probiotyków.Czy jest to możliwe że to kwas mnie obszczypuje?
napisał/a: millo1 2011-03-07 17:17
wątpię, ale warto przez jakiś czas nic nie stosować, podmywać się mydełkiem dla dzieci lub samą wodą. a alergiczne sprawy wykluczone?
napisał/a: ~Anonymous 2011-03-07 17:34
Tak alergiczne sprawy wykluczone!!od bardzo dawna nic już nie stosuje a podmywam sie sama wodą ciepłą , nawet rezygnuje już z bielizny ale to też nie pomaga piecze i piecze
napisał/a: millo1 2011-03-07 22:05
kurcze, ciężka sprawa - aż ja pomysłów nie mam :/
na pewno nie da się nadmiernie zakwasić pochwy probiotykami, można nadmiernie zakwasić ale środkami zawierającymi witaminę c, kwas cytrynowy, kwas octowy itd - dlatego lepiej łykać probiotyki niż takie środki stosować. więc tutaj nie stawiałabym na tego typu rzeczy.

na mycoplasmę i ureoplasmę badania miałaś robione? jak posiewy były robione to zarówno tlenowo jak i beztlenowo? czy robiłaś może kiedyś posiew kału?
a hormonalnie wszystko ok jest?

co do partnera od zawsze takie były problemy przy seksie czy nie?
napisał/a: ~Anonymous 2011-03-07 22:37
Co do preparatów to kiedyś używałam albothyl,witagin c,łykałam dużo wit c,gałki propolisowe,ale to było dawno z 2 lata temu zakwaszałam bo myślałam ze ciągły stan zapalny spowodowany jest że mam mało kwaśne tam środowisko a jak wiadomo bakterie i inne drobnoustroje tego nie lubią,co do problemów hormonalnych wszystkie sa w normach tylko prolaktyna jest wysoka 76,11ng/ml przy normach 4,79-23,30,już nie wiem co mi dolega poprostu coś mnie tam chyba zrzera bo niekiedy tak piecze i na dodatek ta dziwna wydzielina jest jest dużo nawet lekarz zauważył że w szyjce jest dziwna biała wydzielina jest biała taka kremowa czasami wodnista i przez to mnie piecze, a może ja mam uszkodzoną śluzówkę przez te wszystkie czopki i przez to piecze a wiadomo że śluż jest kwasny i dlatego piecze? co ty na to? lekarz kazał wypróbować masć i globulki cicatridina.Co do mycoplazmy i uroplazmy nie miałam badań w tym kierunku i na chlamydie też ale czy one mogą dawac takie objawy? żyć się nie chce bez kitu 2 lata sie mecze z przerwami i nic nie pomaga, co do partnera to zawzse kochalismy sie w gumce odkąd mam to pieczenie raz kochalismy sie bez zabezpieczenia i partner dostał zapalenia żołądzia a w badaniach nic nie wychodzi to co to?
napisał/a: ~Anonymous 2011-03-07 22:45
Posiewy miałam wszystkie robione wielokrotnie i nic zdrowe bakterie cytologia tez oki usg dopochwowe też ok, kał tez badany nic a piecze aż mi sie płakać chce bo jak lekarz ma mi pomóc jak nic nie wychodzi kompletnie , może zastosować leki w ciemno na chlamydie uroplazme i mycoplazme bo wiem że cieżko je wykryć zarówno z krwi bo mogą nie być przeciwciała i z wymazu bo wiem że jak sie pobierze materiał gdzie jej nie ma to wynik bedzie ujemny a umnie badania dna nie wykonują nawet wymazu nie robią tylko krew-jestem zrozpaczona, do tego miałam badanie chlamydii z krwi w klasie igg -ujemny iga-wynik niejednoznaczny
napisał/a: millo1 2011-03-08 10:39
no to już nie wiem. ciężko mi też tak doradzić cokolwiek przez internet.... ale ja bym nie stosowała tych globulek na Twoim miejscu, wiem z doświadczenia, że jak pochwa jest już tak "wymęczona" to lepiej stosować środku doustne, łykaj lacibios femina, ew. jak już coś dopochwowo to delikatne żele nawilżające, które odbudowywałyby śluzówkę. jeszcze pomyślę nad Tobą i jak coś wymyślę, to dam znać :)
napisał/a: ~Anonymous 2011-03-08 13:02
Problem meczy mnie juz od 2 lat od ponad roku nic nie uzywam dopochwowego i problem dalej wystepuje moze ktos sie do nas przyłaczy i bedzie miał jakies pomysły prosze o rady
napisał/a: piotrosiama 2011-03-08 13:20
Znalazłam w notesie mojej mamy ziołową kurację na nawracające problemy z infekcją pochwy - ziele przewrotnika, krwawnika i szałwi - zrobić z tego suszu mieszankę. 1 łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem przez 15 min. popijać napar. Jeśli nie jesteś alergikiem to może wypróbuj.
napisał/a: ~Anonymous 2011-03-08 13:39
Czekolada a spotkałaś sie z taka nazwa cytolitic vaginosis ??? jesli tak to co ty o tym myslisz? wogóle z tym problemem spotkałam sie duzo razy w necie na róznych forach sporo dziewczyn ma ten sam problem co ja ,posiewy jałowe, a piecze i piecze -wodnista biaława wydzielina i masakryczne pieczenie małych warg sromowych,podraznienie cewki to skoro duzo dziewczyn na to cierpi dlaczego lekarze nie podchodza do tego z wieksza uwaga cos nie wymysla tylko wyuczenie typowe objawy grzybicy lub bakterie a wcale nam kobietą nie musza dokuczac jakies drobnoustroje aby były dolegliwosci, a tu lekarze rozkładają rece bo nic nie wychodzi w badaniach, wiem ze jakas tego istnieje przyczyna tylko trzeba czekac az ktos cos maadrego wymysli

Wypróbuje nie mam juz nic do stracenia juz nawet nie wiem kiedy przez to ostatni raz sie kochałam zyc sie nie chce

Znalazłam w necie wypowiedz jednego z lekarzy co o tym myslicie???-z tym pieczeniem problem rzeczywiście trudny ale może on być spowodowany także, o czym prawie nikt z kolegów ginekologów nie myśli, nadmiernie kwaśną wydzieliną pochwową. Dzieje się tak za przyczyną pałeczek kwasu mlekowego, bardzo potrzebnych saprofitów pochwy, które chronią ją przed zakażeniami innymi bakteriami. Niektóre ich szczepy (jest ich około 80!) produkują nadmierną ilość kwasu mlekowego, w rezultacie wydzielina pochwy jest nadmiernie kwaśna (pH bywa znacznie poniżej 4,0), a zbyt kwaśna wydzielina pochwy powoduje podrażnienie naskórka przedsionka pochwy, co objawia się świądem i/lub pieczeniem. Podczas naturalnego cyklu miesiączkowego pieczenie, świąd przedsionka pochwy zwykle pojawia się w drugiej fazie cyklu (po jajeczkowaniu), w przypadku stosowania hormonalnej antykoncepcji może wystąpić krótko po ustąpieniu krwawienia.
W takich przypadkach skuteczne jest zobojętnianie wydzieliny pochwowej za pomocą irygacji pochwy roztworem zwykłej sody oczyszczonej. Czasem pomaga, ale w mniejszym stopniu, stosowanie żelu Feminum (ma odczyn zasadowy).Może was dziewczyny ta wypowiedz zainteresuje

Mam pytanie jak dokładnie wygladaja sluzowo-ropne upławy? czy czasem nie sa one śluzowo-białawe i obfite-bo wiem że tym upławom, niezależnie od ich charakteru, może towarzyszyć uczucie pieczenia oraz zaczerwienienie błony śluzowej pochwy co jest u mnie własnie takim objawem, moze to jest problem a wiem ze takie uplawy daje chlamydia,kurcze juz mysle o wszystkim,co prawda nie miałam konkretnego badania w tym kierunku tylko krew ale to niezawsze daje 100% pewnosc bo nie zawsze sa przeciwciała, moze w ciemno spróbowac poleczyc
napisał/a: millo1 2011-03-09 11:25
motylek, obiła mi się ta nazwa o uszy, ale jest to bardzo rzadkie - zazwyczaj w drugą stronę jest problem (u mnie było za mało lactobacillusów stąd łykanie probiotyków). powiedz mi, jak odstawiłaś leki na jakiś czas i miałaś robione posiewy, to jakie dokładnie miałaś pH i czy w badaniach wychodziły bakterie kwasu mlekowego - jak tak, to jaki był ich wzrost.
żebyś sobie większej krzywdy irygacjami nie zrobiła. proponuję, żebyś najpierw dokładnie określiła pH pochwy i ilość lactobacillusów w wydzielinie pochwowej a potem dobrała odpowiednie preparaty. bo możliwe, że to dobry trop, ale lepiej poprzedzić działania badaniami :)
napisał/a: ~Anonymous 2011-03-09 14:41
Kochana czekoladko ja wiem że to schorzenie jest bardzo rzadko spotykane ale takie możliwosci moim zdaniem powinny brać tez pod uwage dziewczyny które odczuwaja dolegliwości a w badaniach nic nie wychodzi a objawy są(a tak sie dzieje że za duzo było stosowanych środków przeciwzapalnych i grzybicznych).Może ja sobie sama tym wszystkim zaszkodziłam bo to zaczęło sie przeszło 2 lata temu w pracy odczułam w pochwie takie ciepło coś w jej środku mnie popalało pomyślałam że pewnie grzybica (w życiu ze 2 razy miałam i szybko leki pomagały) zaaplikowałam sobie czopki CLOTRIMAZOLUM - 2 opakowania i zero poprawy miałam jeszcze nystatyne zero poprawy- wiem że to głupie tak samemu cos zarzywać nie wiedząc co nam dokładnie jest ale czego to dziewczyny nie wymysla aby usmierzyc i pozbyc sie dolegliwosci)-podejrzewam że to może było zwykłe podraznienie w srodku bo to zaczeło sie jak przypadkiem podmyłam sie przeterminowanym płynem do chigieny nie spojrzałam na date!! zdecydowałam ginekolog!! i zaczeło sie to całe leczenie !!badanie nie wykazało żadnych zmian wymazy też wiec leki mase leków dopochwowych przeciwgrzybiczne przeciw zapalne była ich setka zero poprawy a nawet gorzej było ,sama sie zakwaszałam i podejrzewam ze to skutki że teraz tak sie mecze a moze to tylko zwykłe podraznienie sluzówki w srodku było, po tych wszystkich nieskutecznych próbach leczenia objawy były wrecz gorsze przed leczeniem nie miałam tej wodnisto -biało-kremowej bardzo obfitej wydzieliny która niesamowicie mnie obszczypuje,najgorzej małe wargi sromowe i cewke.Nic juz z tym nie zrobie a teraz mecze sie niesamowicie.Co do twoich pytań w kazdym badaniu zawsze wychodzą zdrowe bakterie lactobacillus species-jeśli chodzi o jego ilosć to lekarz mówił że to zależy ile go bedzie z pobranego wycinka ja przeważnie mam Średnio liczne zarówno w pochwie jak i w kanałe szyjce macicy zastanawia mnie to jakie ja mam ph może jest to śmieszne ale żaden lekarz mi tego nie zrobił!!Obecnie jestem za granicą i chce sama kupić specjalistyczne paski do pomiaru ph niestety tu ich nie dostane musze poczekać jak bede w polsce na urlopie to pewnie je kupie