Pieczenie cewki i dreszcze przy oddawaniu moczu

napisał/a: krystynamicha 2014-09-22 20:24
Witam. Od dłuższego czasu męczę się z pewnym problemem. Kiedy wypiję w ciągu dnia mało płynów i w związku z tym rzadziej oddaje mocz to czuję silne pieczenie cewki któremu często towarzyszą dreszcze. Pieczenie czuję jeszcze jakiś czas po wizycie w toalecie, a ulgę przynosi mi spożycie dużej ilości wody. Sytuacja ta ma też czasem miejsce jeśli muszę wstrzymywać jakiś czas mocz. Brałam dwukrotnie antybiotyk gdyż lekarz podejrzewał bakteryjne zapalenie, jednak objawy nie ustąpiły. Wyniki badania moczu były prawidłowe. Przez pewien czas podejrzewałam jakieś schorzenie intymne, ale leki przepisywane mi przez ginekologów również nie pomagały, a wyniki posiewu z pochwy, podobnie jak wyniki badania moczu, były w normie. Moje objawy nie występują jeśli mam np. wolny dzien i regularnie spożywam płyny. Żaden lekarz nie potrafi mi pomóc, radzą mi poprostu pić więcej płynów, jednak to nie zwalcza problemu, gdyż jeśli tylko zapomnę o wypiciu dodatkowej szklanki wody to objawy ponownie się pojawiają, a przecież tak nie powinno być. Chciałabym pozbyć się raz na zawsze mojego problemu, nie chcę ciągle pić na siłę płynów byle tylko nie czuć tego strasznego pieczenia, ale nikt nie potrafi mi pomóc. Proszę o radę. Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-17 08:20
Powód wydaje się typowy. Duża ilość płynów rozcieńcza mocz i wtedy nie piecze. Ja ze swej strony mogę doradzić jeszcze zamiast wody rosół z ryb. Karpia, leszcza. To też woda, ale z czymś jeszcze i jest bardzo smaczna. Z ziemniakami. Doskonałe jest picie soku z brzozy zbieranego na wiosnę. Pozytywne efekty po żurawinie mogą sugerować infekcję. Unikaj ostrych, gorzkich i pikantnych potraw, oraz piwa. Przyczyn może być wiele. Pierwsza to infekcja. Bakterie, grzyby, wirusy, riketsje, itd., powodują uszkodzenie nabłonka dróg moczowych (cewki), a wtedy wystarczy że mocz będzie z jakimś dodatkiem podrażniającym i wywoła silne pieczenie. Dreszcze to też od bólu, podrażnienia nabłonka. Żeby było lepiej zrozumiałe, to należy sobie wyobrazić nabłonek cewki jako ranę. Sama woda nie spowoduje pieczenia, ale już coś ostrzejszego tak.
Druga sprawa. Przyczyną może być nadmiar toksyn w organizmie. Nerki je wychwytują i wraz z moczem są wydalane przez cewkę. Jeżeli mamy w organizmie nadmiar toksyn, to zazwyczaj mamy również problemy skórne. Bowiem toksyny wychodzą również w dużych ilościach przez skórę i tam powodują jej uszkodzenia (LZS). Czasem również wypadanie włosów. Ale tutaj trzeba być ostrożnym w stawianiu diagnozy, bo w zasadzie każdy dzisiaj może powiedzieć że jego skóra jest w nie najlepszej kondycji. Takie czasy. Za dużo chemii. Brak naturalnej flory ochronnej.
Toksyny, to jady. Jak mamy grzybicę w jelitach lub infekcję bakteryjną gdzieś, to przecież te organizmy nie tylko się odżywiają, ale również wydalają z siebie różne substancje, w tym jady. Jak pijemy dużo płynów, to rozcieńczamy toksyny w moczu i mniej piecze.
Trzeba też dostarczać organizmowi witamin odbudowujących uszkodzony nabłonek, a więc z grupy B, jak choćby witamina B2 oraz A+E.