Picie piwa

napisał/a: Sagara 2009-03-30 19:58
Czy picie piwa w ilościach 1 (max. 2 - co sie zdarza rzadziej niż raz w tygodniu) przez 5 dni w tygodniu jest szkodliwe dla organizmu? Mam 22 lata i piwo pije gdyż mi smakuje, jaki wpływ na póżniejszy stan zdrowia może mieć takie działanie??
napisał/a: dimedicus 2009-03-30 20:13
Jest wskazane wypicie 1 piwa dziennie,które ma wiele zalet zdrowotnych jak korzystny wpływ na sercowo-naczyniowe,kości( zmniejsza powstawanie osteoporozy), wiele witamin z gr.B.posiada przeciwutleniacze ,błonnik(wpływa na pracę jelit).zmniejsza szanse na powstanie kamieni żółciowych czy nerkowych.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-31 07:35
Szkodliwe nie jest, ale uważaj żebyś nie wpadła w nałóg.
napisał/a: viki71 2009-03-31 12:33
Poważnie?Piwo pomaga?A ja kurczę,jestem zagorzałym przeciwnikiem alkoholu(pewnie dlatego,że biologiczka w szkole mówiła,że od niego bezpowrotnie giną szare komórki) i jeszcze krzywo patrzę na męża,że jedno wypija zawsze wieczorkiem,przed spaniem.Jak to nakładli człowiekowi głupot do głowy.Mąż pije to jedno piwo a ja się boję,że wpadnie w nałóg,bo tak podobno może się zacząć.Człowiek całe życie jednak się uczy.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-31 12:43
1 piwo ale przez cały rok to jest nałóg.
napisał/a: viki71 2009-03-31 13:08
Przez cały rok,to mąż by mógł ale niestety co jakiś czas rośnie mi ciśnienie jak patrzę na piwo,to musi sobie dać spokój na parę dni.Nie lubię piwa i drażni mnie jego chmielowy smrodek.Najśmieszniejsze jest to,że sprzedaję alkohol w swoim sklepie.Podziwiam ludzi,że tyle wydaja na używki.Sama nie jestem oczywiście lepsza,bo nałogowo palę, niestety.Powiedz,djafafa,czy piwo faktycznie pomaga?Doczytałam już ,że dimedicus nie jest lekarzem.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-31 13:39
Piwo to nie lekarstwo żeby nie było. A to że dimedicus nie jest lekarzem nie oznacza, że napisał nieprawdę.
Wpisz w google składniki odzywcze piwa to się sama przekonasz.
napisał/a: marzena791 2009-04-07 21:50
Na kamienie na nerce piwko jest dobre, oczywiscie wszystko z umiarem :)
napisał/a: lusiak1970 2009-04-08 12:01
Jest dobry na kamienie w nerkach :) oczywiscie przy odpowiedniej ilosci