picie oleju lnianego

napisał/a: ankiett 2015-09-19 13:23
Odświeżę trochę temat.
Od pierwszego postu jestem juz po konsumpcji ponad litra oleju lnianego z Oleofarmu. Na pierwszy rzut oka nie odczuwam zmian, ale pewnie coś się tak w środku naprawia.
Teraz do corannego smoothie poza standardem (2 łyżki duże oleju lnianego i dużą łyżkę ziaren lnu) dodaje jeszcze całe awokado.
I teraz pytanie: czy awokado to nie są omega 6 lub 9?

Odkryto u mnie poważne problemy natury endokrynologicznej. Bardzo zależy mi na jak największym wzbogaceniu diety.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-09-19 13:55
Awokado to praktycznie same Omega 9, jest też trochę omega 6 i śladowe ilości Omega 3.
Można więc powiedzieć że to dobry zamiennik dla oliwy z oliwek.

Akurat wg mnie to bardzo dobry produkt i super że masz go w diecie.
napisał/a: ankiett 2015-09-19 14:21
No dobrze. Wracając do tematu omega3 - biorę dodatkowo 2 kapsułki omega3 (brand Olimp). Lekarz zalecił mi omega3 ale kazał zakupić Omegamed Optima Forte, bo ma wg niego najlepszy skład. Spojrzałam na skład, faktycznie inny, ale czy to ma większe znaczenie?
Suplementuje dodatkowo 2xchela mag, 2xcynk, wit. D, chrom (mleczan), vitapil.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-09-19 18:28
Niby algi są mniej zanieczyszczone stąd są polecane. Ale ja nie wiem czy warto tyle przepłacać szczególnie, że tam tylko DHA jest, a gdzie EPA?
napisał/a: ankiett 2015-09-19 19:01
Też tak pomyślałam (cena), gdy zobaczyłam ten suplement w Superpharmie. Całkiem drogi.
Zostanę przy brandzie Olimp :)
napisał/a: akinom32 2016-10-03 13:56
Algi są polecane nie tylko z racji tego że nie są zanieczyszczone i wg mnie wcale nie przepłaca sie bo takiego bogactwa co w algach nie ma w kazdym produkcie. Przeciez tu i Omegi i minerały, witaminy, magnezu ile i to dobrze przyswajalnego, aminokwasy pozytywne dla organizmu. Ja biorę od dawna te szwedzkie Alg Borje z naturalnych alg brunatnych z dodatkiem hodowlanej Spiruliny, czyste, zbierane w ekologicznie czystych terenach. Olej lniany dodaje do salatek, ziemniaków i wszędzie gdzie sie da ale samego juz nie piję odkąd biorę algi
aquastop_rad
napisał/a: aquastop_rad 2016-12-21 15:22
Dorosły człowiek powinien spożywać od 2 do 6 łyżek oleju lnianego dziennie. Trzeba jednak pamiętać, że nie nadaje się on do smażenia, ponieważ podczas obróbki termicznej znikają wszystkie jego właściwości. Dlatego podana dzienna dawka oleju powinna być spożywana na zimno.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-12-22 11:59
AquastopRadioterapia napisal(a):Dorosły człowiek powinien spożywać od 2 do 6 łyżek oleju lnianego dziennie. Trzeba jednak pamiętać, że nie nadaje się on do smażenia, ponieważ podczas obróbki termicznej znikają wszystkie jego właściwości. Dlatego podana dzienna dawka oleju powinna być spożywana na zimno.


Nie ma obowiązku spożywania oleju lnianego. Źródłem kwasów omega 3 mogą być ryby, tran czy orzechy. A ilość spożywanego O3 powinna iść w korelacji z O6 i wtedy można mniej więcej wiedzieć ile potrzeba tych łyżek lnianego.