picie kawy , ile spać? a bradykardia wrodzona

napisał/a: anonymus2012 2012-05-21 19:59
Witam mam niedomykalność lewej komory serca w górnej granicy normy więc mam nadzieję że już jej stan się nie pogorszy chociaż skontrolowałem się po 5 latach i jest znacznie gorzej , bradykardię mam wrodzoną. chorowałem kiedyś na serce jak miałem 11 lat przechodziłem zabieg zwany ablacją.teraz mam 20 lat i pracuję całymi dniami na budowie często z rana nie umiem się wybudzić i chodzę zleksza przymulony . czy picie kawy może mi zaszkodzić? Zauważyłem że po wypiciu filiżanki kawy znacznie lepiej się czuję, muł praktycznie znika ale po paru godzinach może i taki stan się utrzymuje , mój umysł jest bardziej dotleniony ale troszke kuje mnie w klatce piersiowej. Przeszkadza mi te zamulenie w pracy i nie wiem co mam robić. Czy picie kawy może być dla mnie bezpieczne? Co mam robić aby ten stan minął? ile powinienem spać mając w czasie snu tętno 30/min - czy to ma jakies znaczenie?
napisał/a: milowka 2012-09-02 22:58
Witam!
Czy Pan jest pod opieką kardiologa? Czynność serca 30/min to bardzo mało. Z jakiego powodu przechodził Pan ablację? Czy przyjmuje Pan na stałe jakieś leki? Proszę napisać jakie. Niedomykalność mitralna może powodować tak zwane kłucie w sercu bądź uczucie kołatania serca. Mogą też występować okresowo napady (kołatanie serca, zlewne poty, uczucie osłabienia). Kawa nie jest przeciwwskazana w żadnym razie (najlepiej do 2 dziennie). A jakie wartości ciśnienia Pan u siebie obserwuje?
Pozdrawiam!