Piasek w nerce

napisał/a: dzich 2009-07-18 12:34
Witam,mam następujący problem.Niby mam piasek w nerkach i już zacząłem leczenie jakimiś chińskimi tabletkami i ziółkami,lecz co dziwne nigdy nie odczuwałem zadnego bólu a tym bardziej nie miałem problemów z wydalaniem moczu.Czy dopóki piasek nie przerodził się w kamień jest szansa aby całkowicie go usunąć?Czy pojawią się bóle?
napisał/a: dzich 2009-07-18 12:49
Nie działa mi opcja edytuj,dlatego piszę posta pod postem.Oczywiście czytałem mnóstwo na różnych forach internetowych o piasku w nerkach,tylko że wszyscy dowiedzieli się o nim po gwałtownych bólach,a u mnie nic takiego nie miało miejsca.
napisał/a: dzich 2009-07-18 22:24
Nie potrafi mi nikt odpowiedzieć na te pytania?Dla jakiegoś lekarza na pewno są to pytania na poziomie 2+2 dla normalnego człowieka więc prosilbym o szybką odpowiedź i usunięcie wątku.Bardzo do siebie wziąłem picie wody i wypiłem dzisiaj 2l i był taki moment,że co 15 minut oddawałem mocz.
napisał/a: kulek76 2009-07-19 11:39
skad masz pewnosc ze masz piasek??
Pij duzo wody to najwazniejsze aby wyplukac minimum 3 l dziennie.....do tego sa jeszcze rozne srodki typu rowatinex ginjal moczopedne ale to juz lekarz .....pozdro
napisał/a: dzich 2009-07-19 11:54
Może to śmieszne,ale poszedłem do pani która kręci wahadełkiem nad ręką i powiedziała mi,że mam piasek.Od 2 dni biorę jakieś chińskie tabletki i ziółka,od wczorajszego wieczora do rana byłem w toalecie z 6 razy i dalej nic mnie nie boli,chyba będzie trzeba oddać mocz do badania bo jakoś nie chce mi się wierzyć w ten piasek.
napisał/a: ashkevron 2009-07-19 18:26
dzich napisal(a):Może to śmieszne,ale poszedłem do pani która kręci wahadełkiem nad ręką i powiedziała mi,że mam piasek."


ale w jaki sposób poza panią z wahadełkiem miałeś stwierdzony ten piasek? mnie też nic nie bolało w nerkach a po lekach moczopędnych oszczędzających potas (bo akurat z tym też miałam problem) faktycznie zaczęłam wydalać piasek (przez kilka dni). wcześniej miałam stan zakażenia nerek ale generalnie zdarza/ło mi się coś takiego raz w roku lub rzadziej. po 1 usg stwierdzili kamicę, po 2gim urolog powiedział że nie widzi kamieni ale piasek jednak był. tak czy siak są bardziej szczegółowe badania - urografia i inne.
napisał/a: dzich 2009-07-19 20:52
Jutro najprawdopodobniej wybiorę się do jakiegoś lekarza izobaczymy co tak naprawdę mi jest.To piasek widać gołym okiem?
napisał/a: ashkevron 2009-07-19 21:38
dzich napisal(a):Jutro najprawdopodobniej wybiorę się do jakiegoś lekarza izobaczymy co tak naprawdę mi jest.To piasek widać gołym okiem?


tak może to dziwne jak spoglądasz w muszlę ale widać.
napisał/a: dzich 2009-07-19 22:23
Aha,ale to chyba szczypie a mnie na razie nic nie szczypało.Idę do urologa,zobaczymy co mi powie.Martwi mnie wrażenie,że co chwilę muszę do toalety.
napisał/a: betix86 2009-07-24 00:50
to ja też mam takie parcie na mocz czeste.Latam do toalety 20xdziennie albo i wiecej :/ Tylko,że u mnie nie wykryli piasku ani kamicy na USG, tylko w bad. wyszla bakteria E.Coli, ale ja czuje,ze boli mnie w prawym boku tak,jakbym miala jakis kamien albo cialo obce,ktore mnie tak cisnie na pecherz :/ poza tym lekarz powiedzial mi,ze mam kamice,bo w bad.ogólnych moczu wykryli mi liczne kryształy szczawianu wapnia i inne krysztaly,ale USG nic nie wykazalo :/ czy to możliwe,żeby nie bylo tego widac na USG??
mecze sie z tym od ponad pol roku, bakterii nie moge doleczyc do konca, mam zakazenie ukladu moczowego i do tego ten bol w prawym boku..
Nie boli mnie kiedy oddaje mocz, ale mam strasznie zacisniety pecherz, maly ruch powoduje,ze zachciewa mi sie siku. Duzo pije, ale uczucie parcia na pecherz mam juz od poczatku choroby. Do tego mialam krwiomocz zima, czyli tak jakby mi cos tam zalegalo i nie moglo zejsc :/ nie wiem jakie sa objawy przy piasku, ale mysle,ze to tez boli,a jesli masz tylko parcie na mocz, to mozesz miec bakterie jak ja albo zapalenie pecherza. Dodam,ze czasem bakteriuria jest bezobjawowa,czyli masz ja, a nic Cie nie boli,tylko czesciej siusiasz. Juz sie naczytalam na tych różnych forach mnóstwo. A ja nadal nie wiem co mi jest :( najgorsze to,ze do tej pory nie chcieli mi zrobic urografii :/ dopiero ostatnio lekarz mi powiedzial,ze jak nie przejdzie po zastrzykach, to mi zrobia urografie zeby wykryc w koncu co tam jest w tym pecherzu :/pozdrawiam
napisał/a: Beatka R. 2009-08-05 10:41
Słuchajcie mam pytanie, od dziś w nocy boli mnie przy siusianiu - jak wykonuję ostatnie ruchy
wymuszania ostatnich kropelek aby zakończyć. takie jakby skurcze, kłucia...

jak myślicie co to? nie piecze przez całe siusianie, więc wnioskuję że nie pęcherz, wysikuję się tez do końca i te ostatnie ruchy właśnie bolą...

mam na usg - piasek na nerkach ale do tej pory nie czułam dolegliwości przy siusianiu tylko raczej ból lędźwi.
Mam też spirale ale z tego co wiem to boli podbrzusze jak ona się przesunie a nie taki ból.

w innych okolicznościach nie boli.

takie tez skojarzenie miałam, że jakby to szyjka macicy bolała- bo w tym miejscu czuję, ale to tylko wrażenie

Macie jakiś pomysł? nie wiem czy panikować...
Dzięki z góry za sugestie.