Piasek nerkowy , uciążliwe dolegliwości

napisał/a: Zażenowany 2011-03-25 22:33
Witam,

Mam 21 lat. Ostatnio strasznie bolała mnie nerka - ważne - PRAWA NERKA. Zwijałem się z bólu. Wziąłem "NoSpe" i po około 20 minutach mi przeszło. Jeszcze tego samego dnia udałem się do lekarza. Ten podejrzewał wyrostek, ale dał mi skierowanie na badanie moczu. Zrobiłem je i okazało się, że mam piasek nerkowy. Lekarz przepisał mi Rowatinex. Po kilku dniach od zażywania tych tabletek zacząłem czuć delikatny, aczkolwiek uciążliwy ból w penisie, ale tak jakby bardziej po prawej stronie, jak również w roku, koło moszny. Czując ten ból mam takie wrażenie, jakby pękały mi malutkie bombelki wody, do tego bym to porównał. Chciałbym Was prosić o jakąś diagnoze, czy to groźne, czy to ciężka, poważna choroba, czy ma wpływ na płodność.

Prosze wybaczyć niezbyt specjalistyczny język jakim się posługuje, mało wiec o swoim ciele i szczerze mówiąc wstydzę się tego, ale już podjąłem kroki mające na celu uzupełnienie brakującej wiedzy. Prosze Was o pomoc i poważne odpowiedzi. Dziękuje i pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2011-03-25 22:54
Mogę przypuszczać że wydalasz ten piasek.
Może sobie wspomóc pijąc duże ilości wody niegazowanej, która pomaga rozpuścić minerały w moczu. W diecie - ogranicz sól, jaja i drób. Jako ciekawostkę mogę Ci powiedziec że mojemu znajomemu urolog polecił pic piwo i dużo przy tym ruchu.
napisał/a: Zażenowany 2011-03-25 23:01
Dziękuję za odpowiedź. A czy to ma lub mieć będzie jakiś wpływ na płodność ? I dlaczego czuje ból po prawej stronie?
napisał/a: piotrosiama 2011-03-25 23:16
Taki ból bywa typowym w procesie wydalania piasku, można również zastosować np ziołowe preparaty które poleci farmaceuta. Kiedy idziesz na kontrolę lekarską ?
napisał/a: shift 2011-03-25 23:49
Ja bym tylko dodał dużo wody o niskiej mineralizacji.
Na płodność nie ma to wpływu bo to jest w drogach moczowych a nie rodnych (tylko końcowy odcinek jest ten sam).
Być może masz nie tylko piasek ale i drobne kamienie a ich wydalenie może cię boleć. Jakby ból był mocno silny to do lekarza.
napisał/a: Zażenowany 2011-03-26 09:15
Dziś około 7.00 rano obudziłem się z bardzo silnym bólem prawej nerki. Ból był ntak bardzo mocny, że szybko udałem się na pogotowie. Wziąłem ze sobą wyniki badań moczu, które robiłem 11.03 .2011 . W trakcie drogi do szpitala (2o km) ból był bardzo silny, a kłucie czułem również na tej samej wysokości co nerka, tylko, że z przodu - jakieś 10 cm od pępka.

Po około 30-40 minutach silnego bólu, zaczął ustawać. Przez ten czas silnego bólu nie mogłem oddać moczu, choć czułem taką potrzebę.

Dorzucam skan wyników badania moczu.

[code:3dj6xcpv]http://zapodaj.net/images/187b09f38784.jpg[/code:3dj6xcpv]
napisał/a: shift 2011-03-26 13:26
Ale jakie jest pytanie?
napisał/a: Zażenowany 2011-03-26 15:28
Co powiecie o tych wynikach ? Oraz, czY BÓL NEREK związany jest z wydalaniem tych kamieni ? Ten ból podobny do wbijania igieł.
napisał/a: shift 2011-03-26 15:58
Wyniki pokazują to co już wiesz. Zakażenia nie masz... Kamienie cię trochę poharatały to jest krew. A co na pogotowiu ci powiedzieli?
napisał/a: Zażenowany 2011-03-26 22:46
Dziś sobota, więc lekarz rodzinny nie przyjmuje. Dlatego pojechałem na pogotowie. Tam powiedzieli mi, że podtsawie tych ogólnych badań nic nie powiedzą. I lekarz na pogotowiu powiedział, abym udał się do lekarza rodzinnego po skierowanie na specjalistyczne badania, chyba chodziło o usg.

Proszę powiedz, jeśli wiesz, skąd ten ból nerki, czego może być wynikiem - tylko prawej nerki. I co robić, aby te bóle się nie pojawiały, a jak się pojawią co robić ? NoSpa ? Coś jeszcze ?
napisał/a: piotrosiama 2011-03-26 22:50
Może to być podejrzenie kamyczka, No-spę możesz stosowac.
napisał/a: Zażenowany 2011-03-26 22:56
A skąd ten ból nerki, czego może być wynikiem - tylko prawej nerki. I co robić, aby te bóle się nie pojawiały, a jak się pojawią co robić ? \