Piach w nerkach

napisał/a: Dominik32 2015-01-06 12:20
Witam. Od ponad dwóch miesięcy walcze z piaskiem w nerkach. Biore leki przepisane przez lekarza. Bywa ze przez tydzien nie czuje zadnego bólu,po czym pojawia sie,trwa okolo dwóch dni i powoduje krwawy mocz. Pytanie,ile to leczenie piasku moze trwac?? Dodam ze o poranku miewam jakby ból w nerkach. Prosze o pomoc
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-06 23:43
Wiesz nie chce Cie martwic ,ale takie schodzenie zlogow moze czasami byc procesem dlugotrwalym ,procesem remisji,a takze o charakterze czesto nawracalnym.
Jedynie co nalezy robic to przyjmowac leki dzialajace rozkurczowo+ odpowiednie nawodnienie organizmu+odpowiednia dieta bylaby tez tutaj pomocna.Bole jak najbardziej beda i moga wystepowac.
napisał/a: Dominik32 2015-01-07 12:39
Czyli nawracający ból co kilka dni,po ktorym dowarzyszy krwomoc jest normalne? czy nie musze sie martwic?? dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-07 16:10
Tak jak pislam wczesniej jest to takze proces remisji ,czyli samoistego"znikniecia" na pewnien czas objawow,a nastepnie ich ponowny nawrot.Czy masz ogolnie opis jakie znalezli u Ciebie kamienie?czy miales wykonywane ogolne badanie moczu? jak czesto ten krwiomocz wystepuje?Przy duzych kamieniach moze sie zdarzyc ,poniewaz taki zlog ktory przesuwa sie przez moczowod moze najzwyczajniej uszkodzic naskorek i stad krwawienie),moze takze byc oznaka dodatkowego zakazenia ukladu moczowego.(czy odczuwasz bole podbrzusza wraz z objawami dyzurycznym?i)Co ogolnie mowil lekarz?Jesli krwiomocz natomist wystepuje czesto to nalezaloby to gruntowo przebadac,wykonujac w tym kierunku badanie moczu ,urografie byc moze jeszcze cystokopie
napisał/a: Dominik32 2015-01-07 16:19
Hmm,czułem ból w boku,poszedłem do lekarza na rejon. Zrobili mi badania krwi i moczu,i w moczu wykryli duzo krwi. Na pierwszym USG nic nie wykryli,na powtórnym w szpitalu wykryli piach,robili mi równiez rtg jamy brzusznej. Bol czuje lekki czaly czas,ale co kilka dni ból jest bardzo silny co skutkuje krwiomoczem. Biore nospe i inne zapisane przz lekarza leki juz 2 miesiace. Dlatego martwie sie ze trwa to juz tak długo. Aha,czasami bol siega az do pachwiny,odczuwam jakby bol w jądrach. Dziekuje za odpowiedz
napisał/a: wikam2 2015-01-07 16:24
Może coś z tego się przyda ... :)
[url_special=http://uklad-moczowy.wieszjak.polki.pl/kamica-nerkowa:g8fsrhfg]http://uklad-moczowy.wieszjak.polki.pl/kamica-nerkowa[/url_special:g8fsrhfg]
napisał/a: Dominik32 2015-01-07 16:29
Dziekuje,czytałem juz bardzo wiele na ten temat. Problem moj polega na tym ze trwa to jak dla mnie bardzo długo. Dwa miesiace biore regularnie leki i nie widac poprawy. Bagrzewam od kilku dni termoforem przed spaniem i tez nic ;/ wody pije duzo,herbaty z cytryna tez,nic. Przychodzi dzien i ostry bol sie pojawia i juz.
napisał/a: wikam2 2015-01-07 16:33
To ja też trochę poczytam i popytam znajomych którzy to przechodzili. Czegoś się dowiem dam znać!
napisał/a: Dominik32 2015-01-07 16:33
Dziekuje
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-07 16:36
A mozesz wkleic wyniki ogolnego badania moczu?Wiesz bole jadra ktore odczuwsz jak najbardziej moga byc oznaka przemieszczania sie w dolnej czesci moczowodu kamieni stad takie bole promieniujace do jadra.
Taki silny bol ,ktory opisujesz jest zapewne objawem kolki nerkowej
napisał/a: Dominik32 2015-01-07 16:55
[attachment=0:8cqy6b83]20150107_164224-1.jpg[/attachment:8cqy6b83][attachment=1:8cqy6b83]20150107_164122.jpg[/attachment:8cqy6b83]
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-07 18:32
Czy ogolnie posiadasz jakies dolegliwosci jesli chodzi o uklad moczowy?