Pernamentnie biały język

napisał/a: wojtek2s 2015-01-20 16:29
Witam. Mam następujący problem - od dłuższego czasu (chyba kilka miesięcy) mój język jest pokryty czymś białym a na jego końcu jest flegma. Rozumiem, że biały język ma się przy infekcjach ale wtedy powinien chyba znormalnieć w momencie wyzdrowienia? Nie jestem na nic chory a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Czy ktoś ma pomysł, czym może być to spowodowane i czy powinienem się tmy przejąć?

Pozdrawiam
napisał/a: Witcher1990 2015-01-22 19:52
Podpowiem jak ja z tym walcze
u mnie pojawił się przy długiej infekcji migdałków (jednej z wielu zanim je usunąłem) był strasznie obłożony i to było ok 1 rok temu.
Zauważyłem, że po piwie strasznie bieleje, mocno alkohol, płukanki do ust a nawet lekarstwo do zęba obniżają ten poziom nalotu.
Laryngolog sugerował że to od żołądka- fakt po solidnej dawce antybiotyków kilka lat temu jest mega wrażliwy. No ale powiem Ci tak- po wycięciu migdałków miałem antybiotyk dożylny, brałem nystatyne (na grzybice) i to nic nie dało.
Zaraz po zabiegu piłem dużo siemienia, rumianku i mięty i zawsze tego nalotu troche było.
Później pędzlowałem aftinem i kilka tyg brałem probiotyk+prebiotyk również niewiele dawało.
niedawno brałem też takie tabletki na łupież pstry i zniknął ze skóry ale język dalej taki sam więc raczej nie w tym kierunku.
Teraz stomatolog mówi, że to jakaś skóra z języka czy coś (w moim przypadku oczywista brednia). No ale agodnie z zaleceniami myję język drugą szczoteczką. Mam też płyn do płukania jamy ustnej, czasami piję sok z cytrynu lub płukam wodą utlenioną i powiem Ci że ten nalot utrzymuje się tylko delikatnie z tyłu języka nawet niespecjalnie to widać.
Ja bym szedł w kierunku bakterii w jamie ustnej/zatokach a nie żołądka ale kto to wie. Może będę robił wymazy to dam znać- chociaż nawet jak miałem gronkowca to tego nalotu nie było.
Na razie myj zęby i płucz je czymś i jest spoko a tak na prawdę jak się przyjżysz to wiele osób to ma, zwłaszcza po alkoholu.
napisał/a: wojtek2s 2015-01-22 20:05
Dzięki za odpowiedź! :)
W moim przypadku nie może mieć to związku z alkoholem bo w ogóle go nie piję. Myję zęby 2-3 razy dziennie i płuczę płukanką - rzeczywiście język trochę się wtedy czyści, ale niestety po czasie nalot powraca. Spróbuję sposobu z wodą utlenioną. Daj znać, co wyjdzie Ci z wymazów:)
Pozdrawiam