Permanentne bóle głowy i poszukiwanie przyczyny

napisał/a: korilakuma 2015-07-09 18:10
Cześć wszystkim!

Postanowiłam napisać na forum o swoim problemie, bo może kryje się tutaj jakiś mądry człowiek, który nakieruje mnie na jakiekolwiek wytłumaczenie moich problemów z głową.

Rozchodzi się o to, że od paru już lat odczuwam właściwie codziennie taki tępy ból głowy, ucisk w okolicach czoła i nosa. Najbardziej nasila się podczas skupiania wzroku, czyli przy takich czynnościach jak: czytanie, oglądanie telewizji, praca przy komputerze, boli podczas patrzenia za okno podczas jazdy samochodem. Takie uczucie, jakbym coś miała w głowie, wydaje mi się ciężka wtedy. Utrudnia mi to koncentrację. Nie pomagają na to środki przeciwbólowe. Zaobserwowałam, że raz na półtora miesiąca mam nasilenie mojego problemu przeplatane z okrasami, kiedy jest znośnie. Ale ból jest zawsze, codziennie. Dopiszę jeszcze parę symptomów:

- kiedy patrzę przez okno podczas słonecznego dnia - przechodzi mi przez oczy taki jakby prąd
- gdybym miała zlokalizować na twarzy gdzie czuję ten ucisk wskazałabym prawą część twarzy, pod okiem (górna część policzka), prawa część nosa, ucisk na szczycie nosa, ogólnie cały nos jakiś taki odrętwiały jest

Jakie są moje podejrzenia:
a) zatoki - jednak jedna z pań laryngolog, która mnie ostatnio leczyła uznała, że to nie mogą być zatoki, bo na tomografii nic nie wyszło
b) coś z oczami, może astygmatyzm, ale czy przez astygmatyzm może aż tak boleć głowa?
c) może to zęby
d) może grzybica zatok, choć nie wiem, czy jest taka możliwość, że to schorzenie może nie wyjść na tomografii
e) napięciowe bóle głowy, bo jestem osobą, która dużo się stresuje

Byłam już u trzech laryngologów, u neurologa, okulisty, alergologa, dentysty. Nikt niczego nie potrafi znaleźć. Za miesiąc mam tomografię głowy, czekałam długo. Może ktoś ma jakieś pomysły, sugestie, pytania dodatkowe?
napisał/a: Phoca 2015-08-16 22:02
Cześć
Mam dokladnie te same objawy; znasz moze juz przyczyne Twoich dolegliwosci bo ja tez juz bylam u 2 laryngologow i rodzinnego ze 3x z tym problemem i nic :(
napisał/a: korilakuma 2015-09-02 21:41
Otóż, drodzy państwo...najprawdopodobniej tak, znam przyczynę! Ciągle nie trafiałam z lekarzami i w życiu bym się nie domyśliła, co mi jest, gdyby nie jakiś stary wpis na jednym z tysięcy for internetowych (żeby nie było - wpisywałam różnorakie hasła w wyszukiwarkę na miliardy sposobów i miliardy razy, aż po tylu latach trafiłam). Chodzi o problemy ze szczęką. A konkretnie sprawa się rozchodzi o staw żuchwowo-skroniowy - mój problem polega na tym, że podczas snu zaciskam mocno zęby, ze stresu najprawdopodobniej, od dziecka tak mam. Przez wiele lat takiego zaciskania nabawiłam się niezłych problemów. Objawy się zgadzają, a szczęka może powodować bóle głowy często mylone z migreną. I takie dziwne uciski na nos. Dlatego warto odwiedzić ortodontę, chirurga szczękowego czy fizjoterapeutę z prośbą o pomoc i zbadanie, czy problem leży w szczęce. Jest nadzieja! Co prawda sporo mnie jeszcze czeka zanim wyrobię sobie chociażby taką szynę relaksacyjną, ale fakt, że dokonałam w końcu poprawnej samo-diagnozy podnosi na duchu ;)