Peritol na przytycie?

napisał/a: footballer7 2016-01-02 15:35
Witam,
Jestem 22-letnim mężczyzną, mam 184 cm wzrostu i ledwie 70 kg wagi. Niby BMI w normie, ale wyglądam jak patyk. Od wieeeelu lat staram się przytyć - jem za dwóch, przez krótki okres (kiedy miałem więcej czasu) miałem dobrą dietę na masę i chodząc na siłownię przytyłem w miesiąc 2 kg (kilka miesięcy później miałem jednak ostrą biegunkę i spadło mi 4 kg :/).

Niedawno okazjonalnie wziąłem udział w badaniu składu ciała, no i lekarka potwierdziła, że mam bardzo szybką przemianę materii - żeby coś przytyć musiałbym jeść ponad 3000 kcal (ciężko mi dobić do 3000). Czy jest jakiś preparat/tabletki, który spowoduje spowolnienie mojego metabolizmu? Czytałem trochę o Peritolu - lek na uczulenie, którego skutkiem ubocznym jest ogromne łaknienie... Niestety, jest na receptę :/

Jest dla mnie jakaś pomoc oprócz zaleceń typu: "musisz mieć zbilansowaną dietę, składającą się z tylu białek, tylu ww itp. itd.". Ja to wiem i staram się jeść wg wytycznych, ale nie potrafię pomieścić aż tyle jedzenia, szczególnie, że brakuje na to czasu (studia, praca itp.)... :(