PERFORACJA PRZEGRODY NOSOWEJ

napisał/a: aleksiejczyk 2008-10-24 00:16
Witam
prosze o poradę,stwierdzono u mnie dużą perforacje przegrody nosowej,wszyscy lekarze mnie ogladali i byli zdziwieni że dotąd nie mialam żadnych objawów takiego ubytku,ponieważ praktycznie nie mam przegrody nosowej tylko kość grzbietowa i chrząstkę,obawiam sie czy za jakis czas może sie dziac cos złego ,mam częste katary i zapalenia zatok ale wymaz był czysty!
pozdr i dziękuję za odp
marianna
napisał/a: Milenaa 2008-10-30 19:53
Witam!miałam podobny problem tyle, że perforacja miała ok. 2 mm średnicy,dziwi mnie, że ne miałaś objawów.Osobiście czułam dyskomfort i od czasu do czasu ból a czasem leciutkie krwawienie... miesiąc temu miałam zamykaną perforację, ale chyba nie doszło do skutku bo z nowu widze mały otwór w przegrodzie... mam pytanie co ci lekarze mówią, masz coś z tym zrobić czy poprostu zostawić tak jak jest?
napisał/a: aleksiejczyk 2008-10-30 21:53
Powiem ci że, jeden powiedział żeby zrobić odrazu przeszczep i wstawienie płytki choć ni e wiadomo czy sie przyjmie,a inny żeby nic z tym nie robić tylko obserwować czy sie nie powieksza.
napisał/a: Milenaa 2008-10-31 15:36
Ja już też nie wiem co z tym robić,już miałam 3 ingerencje w moim nosie, dwie operacje przegrody i zamkniecie perforacj.w następnym tygodniu jade do laryngologa zobaczymy co on na to powie...obawiam się, że z nowu będzie proponował jakiś zabieg...ehhh
napisał/a: Milenaa 2008-11-06 17:26
Byłam u lekarza perforacja się w miare zagoiła, ale mam nadal słabe miejsce na przegrodzie i troszke strupki się robią. Do tego jeszcze nieżyt nosa na który dostałam jakiś aerozol
napisał/a: SowkaS 2009-03-09 20:46
Witaj Marianna1111. Je mam ten sam problem, dziure w przegrodzie nosa, i to spora. Mam jednak straszny paraliz i panicznie sie boje. Powiedz, co ciebie? Jak nos?
napisał/a: Milenaa 2009-03-09 23:47
Ja powiem tak z perforacją to różnie bywa ja miałam zamykaną i się odnowiła na moje nieszczęście :( rozmawiałam z ludźmi, którzy ja mają i nic nie robią twierdzą, że taka to juz ich uroda, mozna się do tego przyzwyczic bo i tak nie ma gwarancji, że uda się zamknąc. Ostatnio byłam u profesora i odradził mi ponownej próby i tego będę się trzymać, choć inny lekarz chciał mi powtórzyć. Powodem do zamknięcia jest : obfite krwawienie, uczucie jakby coś gwizdało w nosie. Ja mam czasem lekkie krwawienia, ale lekarz powiedział zeby robic sobie kulkę z waty nasączonej olejem jadalnym i wkładac na jakis czas do nosa albo kupić linomag.
napisał/a: SowkaS 2009-03-10 11:42
Hmmm, ja mam takie krople wlasnie z linomagiem i witaminami, robione ze skladnikow w aptece. Sa ok, taka zolta mazia... lepiej zeby do gardla nie splynela Natmiast moja dziura w przegrodzie jest dosc duza i mam wrazenie ze sie powieksza, wystarczy mocne dmuchanie i nos krwawi, robia mi sie strupy, ktore powoduja dyskomfort. Poza tym oddycham normalnie (chociaz niektorzy mowia ze czasami "sapie" nosem) i generalnie mi ona nie przeszkadza. Martwie sie jednak co dalej bedzie jak tak dalej pojdze...
napisał/a: Milenaa 2009-03-10 17:35
Co powiedział lekarz odnośnie tej perforacji?
napisał/a: SowkaS 2009-03-11 12:07
Lekarka ze zdziwieniem i oszolomieniem mnie "ogladala" i glosno pytala czy wiem ze mam dziure taka w przgrodzie, wpychajac mi przy tym patych w srodek i na druga strone z zacieciem. Badanie choc nie bylo bolesne bylo bardzo nieprzyjemne emocjonalnie. Babka byla straszna w zachowaniu po prostu. Nie dosc ze mam paraliz na widok fartucha to teraz mam awers jeszcze wiekszy.
Mam jeszcze dodatkowy (o wiele bardziej przykry) probkem nosowy, po ktorejs grypo-kataro podobnej chorobie stracilam wech
Babka kazala brac witamine B, i dala wlasnie recepte na te "robione" krople z linomagiem i kazala przyjsc za dwa tygodnie. Oczywiscie, niech sie pocaluje ... Praktycznie w ogole mi nie pomogla
napisał/a: stobronka 2009-03-11 19:17
Witajcie

Ja równiez mam perforacje przegrody nosa i to bardzo dużą. Byłam u trzech laryngologów i kazdy z nich odradzał mi przeszczep, twierdzac ze zazwyczaj sie nie udaje.
Przyznam szczerze ze jestem przerazona ta perforacja, mam ciagle problemy z gardłem (nie wiem czy to jest spowodowane istniejaca dziura) i do tego jeszcze ten dyskomfort psychiczny, coś okropnego. Codziennie zagladam sobie do nosa sprawdzic czy oby napewno dziura sie nie powiekszyla. Cały czas mam wrażenie ze ten nos mnie boli, aczkolwiek nie wiem czy rzeczywiscie tak jest czy sobie tylko wmawiam. Nie ma dnia zebym nie myslala o tym.
Czy wiecie jakie jakie mogą byc zagrożenia zwiazane z ta perforacja?? bardzo prosze o odpwiedzi.
napisał/a: lukasz921 2009-03-12 10:09
Witam a czy ta perforacja jest wynikiem prostowanai przegrody nosowej pytam poniewaz wybieram sie min na taka operacje.

Pozdrawiam
Lukasz