Pentasa Entocort Choroba Leśniewskiego-Crohna - Alkohol

napisał/a: zumiss 2014-07-06 18:46
Witam.Mam 18 lat, płeć męska. Okolo 6 tygodni temu stwierdzono u mnie Chorobę Leśniewskiego-Crohna. Lekarz przepisał mi leki, Pentasę i Entocort, które mam brać przez okres 3 miesięcy. Podczas tej kuracji zdarzyło mi się kilka razy wypić sporą ilość alkoholu, i tutaj pytanie. Czy alkohol w połączeniu z lekami mógł mocno zaszkodzić jelitom ? Czy mogły zajść jakieś nieodwracalne skutki tego?
napisał/a: Konstans 2014-07-06 19:15
zumiss napisal(a):Witam.Mam 18 lat, płeć męska. Okolo 6 tygodni temu stwierdzono u mnie Chorobę Leśniewskiego-Crohna. Lekarz przepisał mi leki, Pentasę i Entocort, które mam brać przez okres 3 miesięcy. Podczas tej kuracji zdarzyło mi się kilka razy wypić sporą ilość alkoholu, i tutaj pytanie. Czy alkohol w połączeniu z lekami mógł mocno zaszkodzić jelitom ? Czy mogły zajść jakieś nieodwracalne skutki tego?


Przy chorych jelitach, w których toczy sie stan zapalny, spożywanie alkoholu, palenie papierosów czy nieodpowiednia dieta są zawsze przeciwskazane. Dla własnego dobra powinieneś ograniczyć używki na ile to możliwe ;)
O nieodwracalnych skutkach w tak krótkim czasie to raczej mowy być nie może ale na pewno osłabiłeś skuteczność terapii, osłabiłeś/podrażniłeś śluzówkę jelit i uk. pokarmowego.
A czy sam widzisz poprawę po stosowaniu leków? czy po wypiciu alko. czułeś się gorzej? odczuwałeś jakis dyskomfort?
Pozdrawiam :)
napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-07-07 22:30
zumiss napisal(a):Witam.Mam 18 lat, płeć męska. Okolo 6 tygodni temu stwierdzono u mnie Chorobę Leśniewskiego-Crohna. Lekarz przepisał mi leki, Pentasę i Entocort, które mam brać przez okres 3 miesięcy. Podczas tej kuracji zdarzyło mi się kilka razy wypić sporą ilość alkoholu, i tutaj pytanie. Czy alkohol w połączeniu z lekami mógł mocno zaszkodzić jelitom ? Czy mogły zajść jakieś nieodwracalne skutki tego?


Brałem leki o których piszesz, ale w trakcie swojej kuracji nie odważyłem się nawet spojrzeć na procenty.
Natomiast gdy już zdawało mi się że panuję nad swiom wypróżnianiem, dwa piwka potrafiło skutecznie zakłucić moja wiarę.
Zasadniczo leki plus procenty to "mieszanka wybuchowa" po której wątroba ma niezłą "radochę".
Na Twoim miejscu poczekał bym z dwadzieścia lat z używkami, bo "pojemność" w tym wieku jest raczej symboliczna.