Pęknięte jelito

napisał/a: antosia1 2016-10-13 12:46
Witam, moja Mama od 14 dniu leży na OIOM po operacji peknietego jelita. W wyniku pęknięcia doszło do zatrucia, niewydolności krążeniowo-oddechowej. Od 3 dni odlaczono jej leki powodujące śpiączkę farmakologiczna, ale dostaje leki uspakajajace bo po wybudzeniu bardzo się rzuca i denerwuje z powodu podłączonego respiratora. Lekarze mówią, że w tej chwili respirator wspomaga jedynie oddychanie, krążenie też jest lepsze ale nie idealne,,widzimy że przez sondę cały czas wylatuja z nosa Mamy różne ciemne zanieczyszczenia. Czy to właśnie ta treść która wylała się do brzucha i jak długo zazwyczaj po takim czymś organizm się czyści z tego zakażenia? Drugie moje pytanie ile może trwać powrót do całkowitego samodzielnego oddychania i poprawy krążenia po takiej operacji? Lekarze nie mówią, żeby coś było z plucami czy innymi narzadami a jednak respirator jest cały czas konieczny. Jak dlugo w ogóle taki respirator może być podłączony? Po jakim czasie powinno się wykonać dziurkę w krtani tracheotomie i czy po jej usunięciu wraca mowa? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź . Zdaję sobie sprawę, że każdy organizm jest inny ale chodzi mi jak zazwyczaj jest w podobnych sytuacjach. Nie daje to mi spokoju.