Pęknięta gumka - obawy mojej dziewczyny

napisał/a: Chłopak18 2013-01-23 18:33
Witajcie,

w sylwestra kochałem się, ze swoją dziewczyną. Niestety okazało się, że gumka pękła. Zauważyłem to, jak już byłem blisko orgazmu i wyciągnąłem członka z pochwy. Było ciemno i usłyszałem kapanie na pościel. Gumka rzeczywiście pękła. Dziewczyna bardzo się przejęła. Mówiła, że czuła jak coś leci jej na udo. Podejrzewa spermę, ale nie wiem. Tyle tego było na pościeli, że wydaje mi się niemożliwe bym choć trochę trysnął w pochwie. Dodam, że okres zaczął jej się 23 grudnia, a krwaić skończyła około 27-29, jednakże ma bardzo nieregularne miesiączki (przed 23 grudnia spodziewała się okresu 12ego.. więc dostała go, aż 11 dni po spodziewanym)

Dziś jest właśnie 23.12 i już czuję, że jest lekko zestresowana i pewnie się martwi. Chciałbym wiedzieć czy istnieje prawdopodobieństowo ciąży. Czy miałą wtedy dni płodne ? Totalnie się na tym nie znam, więc proszę o pomoc.
napisał/a: aazz7 2013-01-23 19:02
Raczej mała szansa na ciążę, ale przy takich nieregularnych okresach trudniej wyczuć.
Zwracam uwagę, że dobrze założona gumka raczej nie powinna pęknąć.
napisał/a: Gracee 2013-01-23 19:20
Chłopak18 napisal(a): Chciałbym wiedzieć czy istnieje prawdopodobieństowo ciąży.

Wszystko zależy od tego kiedy przypadła owulacja ale raczej małe prawdopodobieństwo na ciąże.
Chłopak18 napisal(a): Czy miałą wtedy dni płodne ?

Tak jak pisze aazz7 przy nieregularnych cyklach jest dość trudno określić od kiedy zaczynają się dni płodne. Jeśli dziewczyna ma cykle powyżej 30 dni i przesunięcie następuje zawsze w kierunku wydłużenia cyklu to dni płodnych nie było. Natomiast gdyby cykl był krótki np. 26 dni to już były dni płodne. Ile miał najkrótszy cykl dziewczyny?
napisał/a: Chłopak18 2013-01-23 22:11
Niestety nie udzielę takiej informacji, bo nie wiem jak to u niej dokładnie jest. Ostatni miesiąc wyczekiwała 12ego, dostała 23ego. Tyle wiem. Niepierwszy raz jej się spóźnił oczywiście. Skoro tym razem przedłużył się to chyba tych dni płodnych nie było ? I jeszcze proszę mi powiedzieć od kiedy zaczyna się liczyć ten cykl. Od dnia pierwszego krwawienia czy ostatniego ?

A co do gumek. Z założeniem nie ma problemu. Tamtej nocy mieliśmy problem z nawilżeniem, gdyż była sucha w tym miejscu. I chyba tarcie sprawiło, że pękła.
napisał/a: Gracee 2013-01-23 22:43
Chłopak18 napisal(a):Skoro tym razem przedłużył się to chyba tych dni płodnych nie było ? ....Tamtej nocy mieliśmy problem z nawilżeniem, gdyż była sucha w tym miejscu. I chyba tarcie sprawiło, że pękła.

Zważając na to, że obecny cykl jeszcze trwa i jak piszesz że było sucho to raczej były dni niepłodne.
Chłopak18 napisal(a): I jeszcze proszę mi powiedzieć od kiedy zaczyna się liczyć ten cykl. Od dnia pierwszego krwawienia czy ostatniego ?

Cykle zawsze zaczyna się liczyć od pierwszego dnia miesiączki. Przyjmując, że pierwszy dzień ostatniej miesiączki przypadł na 23.12.2012 r. to obecnie dziewczyna znajduje się w 32 dniu cyklu.
Dodam, że stres może być powodem wydłużenia cyklu.
napisał/a: Chłopak18 2013-01-24 11:03
Właśnie czuję, że ten stres może teraz pogłębić sprawę. Próbuję ją uspokajać argumentami tu przytoczonymi. Może będzie lepiej :) Czytałem różne, być może bzdury o wywołaniu okresu. Czy coś takiego może jej pomóc ? Jakaś gorąca kąpiel czy coś takiego ?

Reasumując - mamy powody do obaw ?
napisał/a: Gracee 2013-01-24 14:21
Chłopak18 napisal(a):Czytałem różne, być może bzdury o wywołaniu okresu. Czy coś takiego może jej pomóc ? Jakaś gorąca kąpiel czy coś takiego ?

Miesiączka kiedy ma być to będzie. Jeśli przychodzi np. po gorącej kąpieli czy intensywnym wysiłku fizycznym to tylko zwykły zbieg okoliczności. Wiem, że mi jest łatwo powiedzieć ale niech spokojnie czeka. Ostatnia miesiączka spóźniła się o 11 dni, więc tym razem może też tak być. Nie wiem czy dziewczyna długo miesiączkuje ale jeśli tak i cykle znacząco się wydłużają to być może ma problemy z zaburzoną gospodarką i warto by było skontaktować się z ginekologiem, który zleci odpowiednie badania.
Chłopak18 napisal(a):Reasumując - mamy powody do obaw ?

Raczej nie.
napisał/a: wikam2 2013-01-24 16:19
Nieregularne cykle to rozumiem i te dłuższe i te krótsze. Dla krótszych dzień współżycia mógł być już dniem płodnym, niemniej to tylko gdybanie. Ale...ponieważ i tak będziecie się tresować to dla cykli Twojej dziewczyny testujcie 19 dni po stosunku. Wcześniej nie :)
napisał/a: Chłopak18 2013-01-24 20:28
Wybacz Wikam, ale nie rozumiem ostatniego zdania ;)

Czyli mamy spokojnie czekać na miesiączkę i się nie stresować tak ? To tak gwoli podsumowania :)
napisał/a: wikam2 2013-01-25 08:07
Tak spokojnie czekać i nie testować przed upływem 19 dni bo niepotrzebnie stracicie kasę, i będziecie się stresować. Bo? Bo test wyjdzie ujemny a za chwilę przeczytacie, że jeszcze mógł być nieskuteczny i zabawa zacznie się od nowa. Nie ma sensu. Spokojnie czekac jw. ;)
napisał/a: Chłopak18 2013-01-26 13:31
Na razie nie widać okresu :(

Oczywiście ja jestem dobrej myśli. Dziewczyna też na chwilę zapomniała :) Modlę się :)
napisał/a: Gracee 2013-01-26 21:11
Na dzień dzisiejszy to minęło już 26 dni od stosunku, więc jeśli chcecie mieć pewność, że nie ma ciąży (a najprawdopodobniej tak jest) to wykonajcie test bo będzie on wiarygodny. Będzie jedna krecha to będziecie mieć pewność, że ciąży nie ma i dalej bez stresu będziecie czekać na miesiączkę.