pęknięta czaszka?

napisał/a: niepanikuj 2010-04-16 01:03
Witam,

Od wielu lat na moim czole znajduje sie gleboka rysa biegnaca od oczodolu az po linie wlosow. Zawsze sadzilam, ze to takie nietypowe zlaczenie platow czaszki [nie wiem jak to sie nazywa;)] ale ostatnio sie dowiedzialam, ze na czole nie ma zadnych laczen... I troche mnie to zdezorientowalo. Czy to mozliwe ze mam peknieta czaszke skoro nic nie boli? Czy moze to tylko taka nietypowa jej budowa ktora sie niektorym ludziom zdarza? [choc takich ludzi nie znalazlam nawet w necie]

Moglabym sie przejsc z tym do lekarza, ale nie widze potrzeby zawracac mu glowy takimi bzdurami, skoro mi to nie przeszkadza. Jeszcze pomysli, ze jestem hipochondryczka i strace u niego wiarygodnosc Wink W kazdym razie jestem bardzio ciekawa. Co sadzicie?
napisał/a: dimedicus 2010-04-16 20:47
Czy pod skórą również znajduje się wyczuwalne wgłębienie czy jest to tylko na skórze.Czy może to być zmarszczka mimiczna? Ile masz lat.?Od kiedy to się pojawiło(ile lat) czy od razu było widoczne czy się stopniowo pogłębiało?Czy ktoś z rodziny miał taką bruzdę?
napisał/a: niepanikuj 2010-04-16 23:22
Mam 25 lat. Zdecydowanie nie jest to zmarszczka mimiczna - wgłębienie wyraźnie znajduje się w kości a nie w skórze. Mam to od wielu lat, chyba musiałam się go dorobić w dzieciństwie. W zasadzie nie zauważyłam, żeby się ono pogłębiało, no i nie wiadomo mi czy ktoś w rodzinie ma coś podobnego, osobiście nie zauważyłam ;)
Jestem ciekawa co to, i czy kiedyś to może mi dokuczyć?
napisał/a: dimedicus 2010-04-17 06:17
Niedobór witaminy D w latach dziecinnych mógł spowodować taką zmianę.W chwili obecnej nic się nie zmieni,nie jest to zmiana która może powodować jakiekolwiek problemy zdrowotne.
napisał/a: oleq182 2011-02-19 16:14
też mam coś takiego, nie wiem czy to już moja imaginacja, ale mam wrażenie, że mi się ta przerwa powiększa. Jeszcze ostatnio uderzyłam się w głowę i mam wrażenie, że powstało nowe pęknięcie. Nie wiem co zrobić, podobnie do ciebie, ale się boję czy to nie jest nic poważnego.