Pęknięcie? czy tylko stłuczenie? (kciuk, nadgarstek)

napisał/a: kuuuba777 2011-05-31 21:44
Witam, to mój pierwszy post bo zwykle nie bywam na takich forach ale... Mam problem z prawą ręką, ale od początku. 2 tygodnie temu przewróciłem się, na podłogę z płytek, na prawą dłoń (wewnętrzną część). Dłoń spuchła i mnie bolała. Opuchlizna zeszła po 2-3 dniach, żadnych siniaków, krwiaków. Niestety ręka nie przestała boleć i drętwieć. Myślałem że z czasem to wszystko minie ale po tygodniu zdecydowałem się pójść do rodzinnego. Dostałem skierowanie do ortopedy. W związku z tym że nasza służba zdrowia funkcjonuje jak funkcjonuje to dopiero dzisiaj udało mi się dostać do lekarza mimo że miałem dopisek na skier. 'pilne'. Lekarz ewidentnie mnie olał. Nawet rodzinny dotykał moją rękę i oglądał, ten nawet nie spojrzał, od razu kazał iść prześwietlić, nie pytał gdzie boli itp. Po prostu napisał na kartce 'prawa ręka'. Wróciłem do niego z prześwietleniem, lekarz spojrzał, powiedział że jest ok i powiedział "to wszystko z naszej strony DOWIDZENIA".
Teraz moje wątpliwości pytania:
1. Ręka boli mnie już 3 tydzień! tak samo jak na początku, w ogóle nie przechodzi, samo ruszanie nie boli lecz jak muszę włożyć jakąkolwiek siłę w coś to od razu czuje ból (nawet podczas pisania teraz na klawiaturze)
2. Koleś nawet nie obejrzał tej dłoni!
3. Od razu chcę zaznaczyć że się nie znam ale... w nadgarstu jest dużo kości chyba, nie? mnie boli od wewnątrz a zdjęcie rentgenowskie zrobili mi od zewnątrz. Wiamodo, że jakbym miał złamanie jakieś poważne to by było widać ale jeżeli ja znoszę ten ból bez wiekszego problemu to nie jest to jakiś bardzo poważny uraz, np pęknięcie (jak przypuszczał rodzinny) wiec na zdjęciu te kości się nakładają i tego nie widać. Mam rację? Ja po prostu próbuje logicznie to jakoś ogarnąć.
4. Miałem już parę złamań, pęknięć i lekarz zawsze oglądał uważnie najpierw rękę i a potem posyłał na prześwietlenie...

Z góry dzięki za jakieś rady co dalej robić.
Linki z prześwietenia (sorry za jakość, nie wiem jak zrobić lepszą, może coś zobaczycie, chociaż czy z tego ujęcia dało się postawić prawidłową diagnozę):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e023bf4614b736d2.html
P.s. jestem facetem i mam 21 lat( jeżeli to ważne)