Pękniecie czaski

napisał/a: Lipton 2007-02-27 18:54
Dwa miesciace temu, w Boze Narodzenie, rano robilem herbate. Dostalem mocnych zawrotow glowy i pamietam tylko tyle. Upadlem i uderzylem glowa o podloge. W szpitalu po tomografi okazalo sie ze mam pekniecie podstawy czaszki i niewielkiego krwiaka.
Po 5 dniach zostalem wyspisany do domu, z tym ze mam przez miesciac prowadzic lezacy tryb zycia.

Jest juz koniec lutego, przeziembilem sie mocno, mam straszny katar, i przy siakaniu dostaje mocnych zawrotow glowy, poprostu obraz w oczch zaczyna mi sie krecic. Po chwili jednak to ustaje..
Czy jest to efekt pourazowy? Czy moze jednak cos z moja glowa jest nie tak? Moze cos tam uroslo , jakis tentniak ?

Powody utraty przytomnosci tego nieszczesnego dnia nie byly badane.

Powinienem z tym isc do lekarza? Czy to nic powaznego ?
napisał/a: paumed 2007-03-02 00:21
Jeżeli miałeś stwierdzonego krwiaka, to czym prędzej idź do lekarza. Nie wiadomo na co ten krwiak uciska. Może to nie być przyczyna Twoich zawrotów, bo różnie ludzie przechodzą przeziębienie, ale warto to sprawdzić dla własnego dobra. Pozdrawiam.
napisał/a: Lipton 2007-03-02 11:19
Po miesiecznym pobycie w lozku mialem udac sie do kontroli u neurotraumatologa, czym wlasciwie neurotraumatolog sie zajmuje ?
Jednak tylko zapytal czy dobrze sie czuje, tak wygladalo badanie.

Krwiak mial sie wchlonac..
Zawroty wystepuja tylko w trakcie silnego siakania, a tak to nie..
Nie wiem co myslec
napisał/a: paumed 2007-03-02 14:36
Neurotraumatolog rozpoznaje i leczy urazy układu nerwowego, urazy opon mózgowo-rdzeniowych, czaszki i kręgosłupa.
Rozumiem, że masz wrażenie, że Cię najzwyczajniej olał...?
Najpierw wybierz się do lekarza ogólnego.
Pozdrawiam.
napisał/a: kobra91g 2008-04-29 17:54
Mam pytanie.Czy jest to możliwe,że po pęknięciu podstawy czaszki co było następstwem upadku z wysokości w ciągu 3 dni mogą wypisać ze szpitala?Wypadek miał miejsce w sobotę około godziny 22,w nocy przeszła poważna operację i była dwu krotnie reanimowana,a dziś wyszła ze szpitala o godz 17 i że niby jest już wszystko dobrze,w co trudno mi uwierzyć.Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam
napisał/a: Xarxe 2008-08-01 21:33
Witam.. Wlasnie dzis sie dowiedzialam ze moja ciocia ma krwiaka nad platem skroniowym czy cos takiego.
Lekarze sami do konca nie wia co to i nie wiedza jak to leczyc. No prawie. Nie mozna go wyciac gdyz jest za blisko mozgu. jutro do mnie przyjedzie a pozniej do gor jedzie wypoczywac. lekarze nie chcieli jej puscic gdzyz boja sie drogi bo mieszka w niemcach. nie wiem jak sie mam zachowac. jak o tym pomysle ze mogly sie wylac i mogla bym ja stracic... to straszne. chcialam sie dowiedziec czegos o tym. ale na necie wyklady tylko o tym a lzy nie bardzo pozwalaja mi je doczytac do konca. prosze o krotki skrot...